Sukcesy Młodzieżowej Grupy Wokalnej „QUINTET” z Opinogóry Górnej

Młodzieżowa Grupa Wokalna „QUINTET” z Opinogóry Górnej zdobyła III miejsce biorąc udział w ogólnopolskim konkursie „Każdy gra i śpiewa dla Niepodległej” a Weronika Goździewska została jedną z piętnastu laureatów konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej Pierwsza Brygada dla Niepodległej.

Organizatorem konkursu, który odbywał się w formie online w listopadzie 2020r. był: Studio Piosenki Debiuty pracownia emisji głosu Conzonetta – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie.

Wszystkich uczestników biorących udział w konkursie było ponad 500 osób w podziałach na różne kategorie. „QUINTET” występował w kategorii Zespoły Wokalno Instrumentalne w przedziale wieku 13 – 18 lat i zdobył III miejsce.

Grupa „QUINTET” podczas występu
w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie (24.09.2020r.)

Zespół „QUINTET” brał udział w składzie: Weronika Gożdziewska, Kinga Miklaszewska, Daria Piotrowska, Weronika Maluchnik. Akompaniator Hubert Podlasiak. Grupa wykonała utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” autorstwa Grzegorza Tomczaka. Opiekunem grupy jest instruktor ds. muzyki Robert Bartołd. Grupa Quintet działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej.

Kolejnym sukcesem Weroniki Goździewskiej był udział w konkursie Marsz Pierwszej Brygady – Bohaterom walk o Niepodległą organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej i została jedną z 30 laureatek konkursu.

Młodzież z grupy „QUINTET” odnosi również sukcesy solowe w konkursach. Wszystkie solistki zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Wygraj Sukces – również w wersji online.

Wszystkie utwory można wysłuchać na profilu Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Górnej.

Całej grupie „QUINTET” i jej trenerowi gratulujemy.

Warto dodać, że nie byłoby tych sukcesów bez wsparcia dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Górnej – Joanny Mossakowskiej i Wójta Gminy Opinogóra Górna – Piotra Czyżyka, którzy starają się inwestować w rozwój tych młodych talentów.

W tym przypadku władze gminy inwestując w kapitał ludzki rozwijając zdolności muzyczne młodzieży na owoce długo nie musiały czekać, co przełożyło się na piękną promocję Gminy Opinogóra o której co chwilę słychać w Ogólnopolskich Konkursach Muzycznych.

Poza wsparciem młodzieży władze gminy wspierają również inne grupy wiekowe w których działa starsza młodzież i seniorzy np. Orkiestra Dęta Trzech Pokoleń, Zespół Melodia – składający się z mężczyzn i Zespół Nadzieja który reprezentują kobiety.

Redakcja

Weronika Goździewska

Previous ArticleNext Article