5. Danuta Rinn Festiwal – gala finałowa

W piątek 20.11.2020 r. w Domu Kultury Kadr w Warszawie odbyła się finałowa gala V edycji Danuta Rinn Festiwal (zdjęcia poniżej). Ze względu na panującą pandemię COVID-19 gala odbywała się w formie online (– video z gali YouTube). W konkursie finałowym zaprezentowało się 15 uczestników.

Komisja artystyczna w składzie: Jerzy Petersburski (przewodniczący), Anna Szarmach (członek), Zbigniew Darda (członek) postanowiła przyznać Grand Prix V Danuta Rinn Festiwal dla: Kinga Hornik oraz w kategorii I do lat 17: I miejsce – Julia Drumińska, II miejsce – Hanna Maciejczyk, III miejsce – Julia Palmowska. W kategorii II powyżej lat 17I miejsce – Dorota Sacewicz i Dominika Stec, II miejsce – Kinga Rutkowska, III miejsce – nie przyznano, wyróżnienie przyznano – kwartet What’s up.

DANUTA RINN FESTIWAL to doroczne, ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które wpisało się w kalendarz ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki – jego misją jest upamiętnienie wyjątkowej artystki, a także zainteresowanie młodych ludzi kulturą, której próżno szukać w niektórych mediach, a która stanowi o naszej tożsamości.

To spotkania z muzyką „inną”: nie „złą” lub „dobrą”, ale taką, która może odmienić życie, myślenie o muzyce i kulturze. W ciągu ostatnich czterech lat udział w festiwalu wzięło ponad 300 osób. W tym roku – pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią – zgłosiły się 82 osoby z całej Polski. Ostatnie półfinały odbywały się w Ciechanowie – 24 października 2020 r. w trybie online – w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

W tym roku 35-lecie działalności artystycznej obchodzi Danuta Błażejczyk, założycielka i prezeska Fundacji „Apetyt na Kulturę”. Dlatego tegoroczna edycja festiwalu nosi tytuł „2 DANUTY I ICH NUTY”, a jego młodzi uczestnicy zaśpiewali piosenki z repertuaru obu pań. Koncerty poprowadziła Maria Szabłowska, a o nowe aranżacje i profesjonalny akompaniament zadbał Artur Grudziński Band.

Patronami Danuta Rinn Festiwal są Jedynka – Polskie Radio PR1, Polskie Radio RDC, TVP Kultura, TVP Warszawa, portal ciech24.pl oraz lokalne telewizje i rozgłośnie radiowe. Fundatorem nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rodzina Danuty Rinn (Państwo Małgorzata i Wojciech Smykla) oraz Menager Gwiazd (Agnieszka i Krzysztof Gwiazda).

Zdjęcia z V edycji Danuta Rinn Festiwal  – Domu Kultury Kadr w Warszawie 20.11.2020

Zdjęcia z prób w dniu 20.11.2020 przed galą finałową.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło tekstu: Facebook.com/DanutaRinnFestiwal

Previous ArticleNext Article