Recital – „Muzyka na wysokim… obcasie” w wykonaniu Marii Rutkowskiej

W niedzielne popołudnie 11 października 2020 r. w Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się wspaniały recital pod nazwą. „Muzyka na wysokim… obcasie” w wykonaniu Marii Rutkowskiej w ramach cyklu „Spotkania z muzyką”.

Maria Rutkowska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Padarewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik w 2008 r.

Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w macierzystej uczelni na stanowisku wykładowcy w Katedrze Instrumentów Dętych i Akordeonu, a także w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Im. Wojciecha Kilara w Pleszewie. Jako pianista akompaniator uczestniczyła wraz z młodymi adeptami sztuki w kilkudziesięciu konkursach muzycznych, uzyskując wielokrotnie dyplomy za wyróżniający akompaniament.

Podczas recitalu fortepianowego zgromadzona publiczność wysłuchała utworów, które wszystkich przeniosły w niezwykły świat muzyki.

W trakcie koncertu można było usłyszeć dzieła: Fryderyka Chopina: „Polonez A – dur op. 40 nr 1”, „Nokturn cis – moll op. Posth”, „Mazurki op. 7”, „Walc h – moll op. 69 nr 2”, „Preludium Des – dur op. 28 nr 15”, „Etiuda As – dur op.25 nr 1”, „Etiuda c – moll op. 10 nr 12”.

Felixa Mendelssohna pt. „Pieśń bez słów op. 38 nr 2”, Ennio Morricone – Temat przewodni z filmu „Cinema Paradiso” George Gershwina pt. „Preludia”. Była to prawdziwa uczta dla ducha.

 

Maria Rutkowska

Artur Żuchowski i Maria Rutkowska

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article