VI edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

W sobotę 10 października 2020r. odbyła się VI edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na Czytanie”. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do tego wydarzenia. W zrewitalizowanej Krzywej Hali odbyły się w ramach akcji dwa wydarzenia.

Od 10.00 do 13.00 najmłodsi mogli kodować, wysłuchać opowieści w teatrzyku kamishibai oraz bawić się rosnącymi farbami. Tematem przewodnim spotkania dla dzieci były ochrona środowiska i ekologia.

O godzinie 17.00 w czytelni odbył się kameralny koncert z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w nowych aranżacjach, które wykonał Artur Gotz, wokalista, aktor scen Warszawy i Łodzi.

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez w 1958 roku.

Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania.

Artur Gotz – podczas koncertu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie.

Artur Gotz

Ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło tekstu: Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie

Previous ArticleNext Article