„Skuteczne przeciwdziałanie przyczynom przestępczości w Gminie Regimin” – piknik w Koziczynie

W minioną sobotę 5 sierpnia 2023 r. mieszkańcy gminy Regimin mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które miało na celu promowanie skutecznych metod przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Pomimo niesprzyjającej pogody, piknik „Skuteczne przeciwdziałanie przyczynom przestępczości w Gminie Regimin” zgromadził lokalną społeczność, prezentując różnorodne inicjatywy i organizacje, które angażują się w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Impreza została sfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Piknik rozpoczął się od powitania licznie przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości przez Wójta Gminy Regimin Mariolę Kołakowską.

Podczas wydarzenia obecny był Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, który wręczył przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, atrakcyjne nagrody w ramach realizowanego projektu. Obecna była również Kierownik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – Anna Żebrowska, która zaprezentowała program 800+.

Nie zabrakło konkursów i animacji dla najmłodszych uczestników oraz poczęstunku, który zapewniły: KGW Nowalijki w Szulmierzu, Koło Gospodyń Wiejskich Klice, Koło Gospodyń Wiejskich Regimin, Koło Gospodyń Wiejskich „Radomianki” w Radomce.

Następnie odbył się pokaz samoobrony w wykonaniu przedstawicieli Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin. Historia klubu sięga lat osiemdziesiątych XX wieku. Obecnie adepci tej sztuki walki mogą trenować w sekcjach w Ciechanowie, Kraszewie i Krasnem. W szeregach klubu znajduje się wielu utalentowanych, utytułowanych zawodników oraz trenerów, wśród których są mistrzowie, mistrzynie, medaliści oraz medalistki Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

W pokazie wzięli udział między innymi:

  • Krzysztof Szczepański – mieszkaniec Regimina, instruktor karate kyokushin w sekcji Ciechanów oraz czynny zawodnik, uczestnik Mistrzostw Świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Europy
  • Adam Miśkiewicz – instruktor MKS Tęcza Ojrzeń
  • Gabrysia Simińska – wicemistrzyni Europy
  • Szymon Mądry – mistrz oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy i Pucharu Polski

Na pikniku nie mogło zabraknąć przedstawicieli służb porządkowych. Na stoisku policyjnym byli obecni starszy sierżant Przemysław Naguszewski z psem służbowym Pantera oraz aspirant Małgorzata Listkowska – asystent zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii Komendy Powiatowej w Ciechanowie. Odwiedzający mogli poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz, przymierzając strój policjanta zabezpieczającego imprezy masowe, zagrać w gry i otrzymać odblaski.

Największą atrakcją była jednak obecność psa służbowego. Można było dowiedzieć się, że policyjne psy wspierają funkcjonariuszy w wielu różnych działaniach. W mazowieckim garnizonie służy prawie 40 czworonogów. W KPP w Ciechanowie są 3 psy służbowe, a niedługo dołączy do nich czwarty, który obecnie trenuje wykrywanie narkotyków w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja zumby przez instruktorkę Zumba Fitness Renatę Piotrowską, w wykonaniu mieszkanek Radomki i Koziczyna. Renata Piotrowska jest samoukiem, a przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku zaledwie 8 lat.

Jej największym osiągnięciem jest zdobycie drugiego miejsca na konkursie tanecznym w Bydgoszczy w kategorii hip-hop solo. Od 16 roku życia prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Jedną z ciekawszych atrakcji było stoisko Ochotniczych Straży Pożarnych w Szulmierzu oraz Koziczynie, na którym można było zapoznać się ze sprzętem pożarniczym, przymierzyć umundurowanie strażaka oraz poznać zasady zabezpieczania poszkodowanych i  udzielania pierwszej pomocy.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Regiminie zorganizowała konkurs z nagrodami dla najmłodszych uczestników.

Impreza była doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa i współpracy społecznej. Mieszkańcy mieli możliwość spotkania przedstawicieli służb mundurowych, zobaczenia ich wyposażenia i nauczenia się kilku praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa. Ponadto, animacje, konkursy, pokaz karate i smakowity poczęstunek zapewniły wszystkim uczestnikom wspaniałą rozrywkę.

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article