Pszczoły i nie tylko, czyli remonty w Czwórce…

Wakacje są najlepszym okresem do prowadzenia prac remontowych w szkołach. Dzieci wypoczywają, nauczyciele w większości również. Szkolne sale i korytarze są więc puste i ciche, nie ma obawy o bezpieczeństwo uczniów. Można więc zaprosić ekipy remontowe i poważnie zająć się poprawą, nie tylko warunków nauki jak pracy, ale i ogólnej estetyki wnętrz i wizerunku.

Tak właśnie wyglądają wakacje w ciechanowskiej Szkole Podstawowej nr 4, gdzie przeprowadzono szereg prac remontowych upodabniających część szkoły przeznaczona dla najmłodszych uczniów do… ula.

Odnowiony korytarz – I piętro przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej

Największym przedsięwzięciem był remont korytarza na pierwszym piętrze placówki, wraz z dwiema klatkami schodowymi. To miejsce, z którego korzystają właśnie ci najmłodsi uczniowie popularnej „Czwórki”. Odnowienie polegało na odmalowaniu ścian i sufitów wraz z położeniem efektownych szarych tynków dekoracyjnych.

Wykonawcą prac wykończeniowych była solidna firma budowlana Pana Mariusza Wróblewskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że na przygotowanych ścianach pojawiły się liczne, kolorowe dekoracje, których głównym tematem są pszczoły.

Dyrektor szkoły – Barbara Kamińska twierdzi, że projekt aranżacji wnętrza, obejmujący również korytarz, narodził się  już dwa lata temu, a  jego inspiracją było piękno przyrody, podróże i spotkanie z pszczelarzem, którego gościła szkoła. Kolejną inspiracją była pasieka na dachu ciechanowskiego ratusza.

Barbara Kamińska – dyrektor i Ewa Barcz vicedyrektor

Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie

W korytarzu można rzeczywiście poczuć się jak w ulu… szczególnie kiedy już będą tam dzieci. Czekają tam na nie ławki w pszczelich, żółto-czarnych barwach, takież obudowy grzejników, komórki plastrów miodowych w ciepłych barwach, efektownie prezentujące się na szarych tynkach dekoracyjnych, intrygujące fotografie pszczół, a nawet zegar, na którym zamiast cyfr, są pszczoły i ule.

Do współpracy przy zmianie wizerunku szkolnego korytarza dyrektor zaprosiła Marka Zalewskiego, znanego ciechanowskiego artystę, który namalował obraz  przedstawiający jeden ze sztandarowych symboli grodu nad Łydynią – Zamek Książąt Mazowieckich.

Pani dyrektor podkreśla, że przy wszelkich przedsięwzięciach i realizacjach projektów inwestycyjnych najważniejsze są kwestie finansowe, albowiem one w głównej mierze stanowią czynnik je ograniczający, a drugiej strony umożliwiający. 

Obraz ciechanowskiego artysty malarza Marka Zalewskiego

Montaż obrazu przez Pana Mariusza Wróblewskiego – właściciela firmy wykończeniowej.

Tymczasem kreatywne i niebanalne pomysły pojawiają się w różnych sytuacjach i momentach. Dzięki współpracy z organem prowadzącym, rodzicami i sponsorami, są one sukcesywnie realizowane, ku uciesze szkolnej społeczności.

Podczas wakacji wyremontowano też pracownię techniczną, która będzie wyposażona w sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz odnowiono pomieszczenie przeznaczone dla psychologa i pedagoga specjalnego. Od początku września czeka na uczniów także nowy, kolejny już kącik relaksacyjny, o realizację którego zadbali rodzice. Wokół szkoły powstał też zakątek kwiatowy.

Korytarz I piętro przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej

Barbara Kamińska – dyrektor i Ewa Barcz vicedyrektor

Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie

Według dyrektor Barbary Kamińskiej, tegoroczne wakacje były, wbrew pozorom i utartej opinii, okresem niezwykle pracowitym. Efekty remontów nie tylko cieszą, ale i napawają dumą. Wielkim osiągnięciem było też otrzymanie wielu potrzebnych, nowoczesnych elementów stanowiących wyposażenie placówki w pomoce dydaktyczne.

Gabinet psychologa i pedagoga specjalnego

Szkoła pozyskała sprzęt multimedialny i nagłośnieniowy, gogle VR, roboty, mikroskopy, wiele modeli i innych produktów, dzięki którym wzbogaciła swą bazę, co spowoduje, że zajęcia lekcyjne będą urozmaicone, bardziej atrakcyjne i interesujące dla uczniów. Podniesie się też ich jakość i efektywność pracy oraz nauki.

Bezcenne będą jednak miny dzieci, które wracając po wakacjach ujrzą zupełnie nowe oblicze swojej starej-nowej szkoły.

Gabinet psychologa i pedagoga specjalnego

Korytarz I piętro przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej

Barbara Kamińska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article