Obchody Święta Policji w Ciechanowie

W piątek 22.07.2022 r. w Ciechanowie obchodzono Święto Policji. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed pomnikiem – Krzyżem Katyńskim, który znajduje się na terenie parafii Św. Józefa (Fara). Funkcjonariusze służb mundurowych i przedstawiciele urzędów państwowych oddali honory ofiarom zbrodni katyńskiej, oficerom Wojska Polskiego i Policji, zamordowanych wiosną 1940 r. przez NKWD (Rosja).

Kolejnym punktem uroczystości była Msza Święta w kościele Św. Tekli w Ciechanowie, która została odprawiona w intencji funkcjonariuszy Policji.

Święto Policji to również czas awansów, odznaczeń i podziękowań. Na terenie Powiatowej Komendy Policji w Ciechanowie nagrodzono zasłużonych funkcjonariuszy.

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu z dniem 24 lipca 2022 roku mianował na wyższe stopnie służbowe 68 funkcjonariuszy. Natomiast Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie mianował na wyższe stopnie służbowe 7 funkcjonariuszy.

W korpusie oficerów młodszych Policji awansowało 2 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów Policji awansowało 34 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów Policji 32 funkcjonariuszy oraz 7 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych Policji.

Podziękowania dla zasłużonych funkcjonariuszy wręczyli przedstawiciele władz lokalnych: Joanna Potocka – Rak – Starosta Powiatu Ciechanowskiego i Marek Marcinkowski – Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego oraz Wójtowie Gmin z terenu powiatu ciechanowskiego.

W uroczystościach brał udział Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP – Rafał Romanowski, który wręczył nagrodę szablę – białą broń Komendantowi Powiatowemu Policji w Ciechanowie – insp. Zbigniewowi Andres i jego Zastępcy podinsp. Radosławowi Romanowskiemu.

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Lepsza jakość zdjęć – Facebook.com/Ciech24pl

Previous ArticleNext Article