Zawody sportowe Swim & Run Duathlon na ciechanowskim Krubinie

W sobotę 23.07.2022 r. na kąpielisku Krubin w Ciechanowie odbywały się zawody sportowe Swim & Run Duathlon. W zawodach brali udział dzieci i dorośli. Dzieci mieli do przepłynięcia 100 metrów a potem bieg na dystansie 1 km. Dorosłych czekała dłuższa trasa najpierw mieli do przepłynięcia ok. 470 metrów a potem bieg po drogach miejskich i gminnych otaczających kąpielisko Krubin na odcinku ok. 5 km.

Dla wszystkich uczestników Swim & Run Duathlon czekał posiłek regeneracyjny który zapewnił PCK – oddział Ciechanów. Głównym sponsorem imprezy był: Grupa Cedrob. Organizatorom bardzo pomogli ciechanowscy WOPRowcy i lokalna Policja zabezpieczając teren imprezy.

W zawodach wystartowało 5 dzieci i ok. 30 dorosłych uczestników – co jest sukcesem pomimo że w tym dniu był bardzo duży upał i pogoda na taki wysiłek fizyczny nie sprzyjała. Większość uczestników to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego, ale byli też sportowcy z odległych części Polski między innymi: Sandomierz, Kraków, Ostrowiec Świętokrzyski, Warszawa, Płock, Płońsk, Mława.

Warto podkreślić, że: zawodnicy chwalili sobie trasę biegową, mówiąc że jest urozmaicona: kostka, szuter, asfalt – las i otwarty teren oraz zadowoleni byli z akwenu pływackiego. Uczestnicy imprezy sportowej pytali czy Organizatorzy w przyszłości planują wydłużyć trasę biegową ponieważ piękna okolica i urozmaicenie terenu do biegania pozwala na taką możliwość… 

Kolejna impreza sportowa organizowana przez Stowarzyszenie Runnersteam odbędzie się 24 września 2022 r. w Opinogórze. Będą w niej mogli wziąć udział dzieci i dorośli, więcej informacji na stronie stowarzyszenia www.runnersteam.pl

Zdjęcia z zawodów sportowych Swim & Run Duathlon – Krubin 23.07.2022


Previous ArticleNext Article