Święto Policji w Ciechanowie

Święto Policji to dla każdego funkcjonariusza i pracownika Policji dzień szczególny. To czas podziękowania i skierowania słów uznania dla ciężkiej, pełnej poświęcenia służby i pracy, czas awansów, nominacji i odznaczeń. Ciechanowskie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku 13 lipca. Wydarzenie upamiętnia 104. rocznicę powstania polskiej Policji.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się 13 lipca 2023 r. o godz. 13.00 złożeniem wieńca pod Krzyżem Katyńskim w Ciechanowie przy Kościele Farnym w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej, mieszkańcom ziemi ciechanowskiej, oficerom Wojska Polskiego i policji, zamordowanych wiosną 1940 r. przez NKWD (Rosja Sowiecka). O godz. 13.30 w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny parafii Św. Tekli w Ciechanowie odbyła się Msza Święta w intencji Policjantów i pracowników Policji.

Uroczystości kontynuowano na placu Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Przemówienie z okazji Święta Policji wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie – insp. Zbigniew Andres, który złożył życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, podziękował mundurowym za gotowość i pełnione obowiązki, podkreślając przy tym z jakimi poświęceniami często się one wiążą.

Komendant serdecznie podziękował zaproszonym gościom za owocną współpracę oraz okazane wsparcie w dążeniu do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i powiatu ciechanowskiego. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie awansów i odznaczeń. Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowało 44 policjantów, pełniących służbę na terenie powiatu ciechanowskiego.

W korpusie oficerów starszych awansowało 2 funkcjonariuszy policji, w korpusie oficerów młodszych awansowało 5 policjantów, w korpusie aspirantów awansowało 20 funkcjonariuszy policji, w korpusie podoficerów awansowało 15 funkcjonariuszy policji natomiast w korpusie szeregowych awansowanych zostało 2 funkcjonariuszy policji.

Zarząd Główny NSZZ Policjantów, na wniosek Zarządu Wojewódzkiego, uhonorował Krzyżem Niepodległości I Klasy z Gwiazdą insp. Zbigniewa Andresa Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie, mł. insp. Radosława Romanowskiego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie oraz asp. szt. Michała Kwasiborskiego Przewodniczącego ZSZZ Policjantów w Ciechanowie. Odznaczenia wręczył mł. insp. Dariusz Brzezicki Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego.

Ceremonię zaszczycili swoją obecnością, przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, reprezentanci zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją oraz lokalnych mediów. Nagrody i wyróżnienia dla policjantów i pracowników cywilnych Policji przyznali: Starosta Ciechanowski, Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck, Wójt Gminy Regimin, Wójt Gminy Ciechanów, Wójt Gminy Gołymin-Ośrodek, Wójt Gminy Sońsk, Wójt Gminy Opinogóra Górna, Wójt Gminy Grudusk oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim awansowanym, odznaczonym i nagrodzonym. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział w tym wyjątkowym dla ciechanowskich policjantów dniu.

mł. asp. Magda Zarembska
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

Zdjęcia z uroczystości – 13.06.2023

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article