Terytorialsów spotkasz w Regiminie

Dziś ponad 250 żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowanych jest w działania określane mianem „Odporna Wiosna”. Od wczoraj pomoc udzielana jest m.in. w gminie Chorzele oraz Regimin.

Dzisiaj w całej Polsce w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad9 tysięcy żołnierzy i pracowników wojska, wśród nich blisko100 żołnierzy 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa.

Ta liczba stale się zmienia w zależności od potrzeb społeczności lokalnej i instytucji. Żołnierze 51 blp od wczoraj prowadzą działania pomocowe na terenie dwóch gmin powiatu ciechanowskiego: Chorzele i Regimin.

Wczoraj na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzelach przetransportowali blisko 15 ton żywności oraz przygotowali paczki, które od dziś wraz z pracownikami GOPSu dystrybuują do potrzebujących mieszkańców.

Zdjęcie – 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Na terenie gminy Regimin natomiast, żołnierze wraz z oddelegowanymi do walki z COVID-19, podchorążymi Wojskowej Akademii Technicznej, rozdają mieszkańcom środki ochrony indywidualnej w postaci maseczek.

Żołnierze 5 MBOT od samego początku walki z koronawirusem zostali włączeni do działań mających na celu ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2.

Zadania realizowane w gminie Regimin i gminie Chorzele były jednymi z wielu inicjatyw podejmowanych przez żołnierzy 51 blp. Oprócz współpracy z instytucjami pomocowymi i samorządami z powiatu ciechanowskiego, przasnyskiego, płońskiego mławskiego i żuromińskiego, batalion objął również pomocą 18 weteranów i osób starszych ze swojego rejonu.

W ramach wspierania służb medycznych, ciechanowscy terytorialni wspierają personel medyczny Szpitala w Ciechanowie, Płońsku oraz Mławie. Wsparcie polega na wykonywaniu pomiaru temperatury osobom wchodzącym i wychodzącym z placówki, selekcji pacjentów na izbie przyjęć, wsparciu medyków na SORze, ale także udostępnieniu kontenerów mieszkalnych i namiotów wojskowych w celu organizacji tymczasowych izb przyjęć.

Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Previous ArticleNext Article