Trwa cykl wycieczek „Z Historią przez Powiat”

Projekt ma za zadanie uczyć przy jednoczesnej zabawie, jest ciekawą alternatywą do spędzania wolnego czasu. Na zakończenie każdej z wycieczek jest organizowane wspólne ognisko. W tym roku zostały przygotowane trzy trasy tematyczne.Trasa Nr I – Z historii walk narodowo – wyzwoleńczych Trasa Nr II – Sól naszej ziemi – o rolnictwie i rozwoju oświaty rolniczej Trasa Nr III – Śladami kolejki wąskotorowej.

Przemierzając Ciechanów – Kąty – Pałuki – Gołymin – Osiek Aleksandrowo- Ciechanów dowiedzą się Państwo o Powstaniu Listopadowym i Styczniowym oraz jaki udział w kampanii napoleońskiej mieli mieszkańcy powiatu ciechanowskiego. Podczas Trasy Nr III Pani przewodnik Grażyna Czerwińska, opowiada m.in. o tym czym była kolej wąskotorowa, przez jakie miejscowości powiatu przejeżdżała i jak szybko potrafiła się poruszać, zaś przemierzając trasę Nr II dowiemy się o ponad 100 – letnich tradycjach oświaty rolniczej.

„Nasz projekt Z Historią przez Powiat ma właśnie taki cel, tworzenie przestrzeni do poznawania historii lokalnej, a formuła jaką przyjęliśmy jest też możliwością na fajne, wspólne spędzenie czasu. Świetna pogoda, ciekawa edukacja historyczna plus doskonałe towarzystwo” – powiedziała Joanna Potocka – Rak Starosta Powiatu Ciechanowskiego.

Bilety można zakupić w Kasie Kina „Łydynia” w dniach wt.-ndz., w godz. 13:00-21:00. Wszelkie informacje pod nr telefonu 23 672 42 96 w. 3 Ceny biletów: bilet normalany – 25 zł, bilet ulgowy/rodzinny – 20 zł.

Tekst i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Previous ArticleNext Article