Umowa na budowę posterunku Policji w Gołotczyźnie została podpisana…

W czwartek 16 marca 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sońsku odbyła się konferencja prasowa podczas której została podpisana umowa na budowę posterunku Policji w Gołotczyźnie.

Umowę podpisał przedstawiciel firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hepamos sp. z o.o. z Opatkowic i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Dariusz Król.

W konferencji uczestniczył również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik i Wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski. Jak informuje Policja w Ciechanowie:

Nowa siedziba Posterunku Policji wybudowana będzie na działce w Gołotczyźnie w gminie Sońsk. Obecnie znajduje się tam murowany budynek po zlikwidowanym posterunku.

W 2014 roku nieruchomość została przekazana Starostwu Powiatowemu w Ciechanowie i do chwili obecnej nie była użytkowana. W 2022 roku Komenda Wojewódzka zs. w Radomiu ponownie przejęła nieruchomość na podstawie decyzji starosty ciechanowskiego.

Podpisanie umowa na budowę posterunku w Gołotczyźnie

Nowy posterunek Policji będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Wyposażony będzie w najnowsze standardy między innymi panele fotowoltaiczne, służbę ma w nim pełnić 8 funkcjonariuszy.

Projekt nowego budynku posterunku Policji w Gołotczyźnie

Źródło:

  • zdjęcia: Ciech24.pl
  • materiały dostępne podczas konferencji – projekt budynku posterunku Policji
  • informacje ze strony KPP Ciechanów
Previous ArticleNext Article