Walentynki w trasie… – Glinojeck, Sońsk, Opinogóra, Gołymin, Grudusk

W grudniu ubiegłego roku mieszkańców powiatu ciechanowskiego odwiedził Św. Mikołaj, a 13 lutego 2021 r., w wigilię święta zakochanych Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie wyruszyło do sąsiednich ośrodków kultury z walentynką. Przygotowany projekt „Walentynka w trasie” poza radosnym świętowaniem zakładał promocję płyty, wydanej przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Całkowity dochód z jej sprzedaży zasili konto Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Pierwszym przystankiem na drodze Walentynki był Glinojeck. Przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury powitał ją Dyrektor Wojciech Bruździński. Były zdjęcia w symbolicznej ramce oraz słodkie upominki. Pomimo zimowej aury mieszkańcom Glinojecka, choć nielicznym, udało się znaleźć czas na spotkanie. Następnym przystankiem był Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie z Dyrektor Dorotą Nasierowską na czele. Dużo uśmiechu i radości wniosły dzieci obecne na trasie.

Na szczególną uwagę zasługiwała dekoracja przygotowana specjalnie na powitanie Walentynki. W porze obiadowej przy siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Górnej udało się nawet namówić instruktora Roberta Bartołda na krótki taniec, by rozgrzać stopy. Stamtąd Walentynka ruszyła do Gołymina-Ośrodka. Na zakończenie trasy zapłonęło ognisko na Grodzisku w Grudusku, gdzie wszyscy mogli nacieszyć się nim korzystając z uroków zmroku, dzięki Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – Markowi Szpakutowi.

W dzisiejszych czasach takie inicjatywy jak „Walentynka w trasie” i podobne są z pewnością idealną formą na krótkie, ale radosne przeżywanie wspólnych chwil. Zamknięte placówki nie sprzyjają tworzeniu kultury w dzisiejszych czasach. Pracownicy – animatorzy tęsknią za kontaktem z odbiorcą, a ci są spragnieni atrakcji. Wystarczy tylko wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkim, zorganizować sprawny pojazd, zapakować do niego słodkie prezenty i pozytywnych ludzi, by doświadczyć prawdziwej lokalnej integracji. Może jeszcze nie w stu procentach, ale z pewnością łatwiej jest poczuć w ten sposób, że kultura pomimo chwilowych problemów finansowych żyje i ma się dobrze w naszym powiecie. PCKiSz zapowiada, że to nie koniec takich akcji.

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

 

Previous ArticleNext Article