Gminny Dzień Strażaka – Watkowo, Gołymin Ośrodek

W sobotę 1 lipca 2023 w Watkowie, Gmina Gołymin świętowano Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość została poprzedzona Mszą Świętą którą została odprawiona w intencji wszystkich strażaków oraz również tych którzy już odeszli na wieczną wartę…

Mszę Świętą odprawili księża: ks. mgr Marek Świgoński – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Gołyminie – Ośrodku i ks. kan. mgr Krzysztof Jaroszewski – Powiatowy Kapelan Strażaków i jednocześnie proboszcz parafii Św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.

Jak powiedział Starosta Powiatu Ciechanowskiego – Jan Andrzej Kaluszkiewicz:

Dzień Strażaka jest znakomitą okazją, aby wyrazić wdzięczność za wszystkie działania na rzecz bezpieczeństwa, lokalnej społeczności za profesjonalizm, nieustanną gotowość do niesienia pomocy za ofiarność i skuteczność działań ratowniczych. Niezliczona jest liczba zdarzeń w których uczestniczyli Druhowie z Gołymina – Ośrodek, Nasierowa Górnego, Osieka, Gostkowa, Zawad Dworskich, Watkowa.

Wielokrotnie z narażeniem własnego życia przystępowali do gaszenia pożarów, usuwania skutków, klęsk żywiołowych i zjawisk atmosferycznych oraz wypadków drogowych w rożnych formach ratując życie i mienie ludzkie. Praca strażaka to nieustanna służba dla ogółu i bezinteresowne bohaterstwo.

Nie do przecenienia jest tównież rola wszystkich jednostek OSP w lokalnych środowiskach. To najczęściej Druhowie są animatorami życia społecznego i kulturalnego, ważnymi budowniczymi więzi tworzących siłę Małej Ojczyzny.

Podczas uroczystości Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Watkowie świętowali swoje XX lecie. Z tej okazji otrzymali Sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej jako symbol ofiarnego działania w ochronie przeciwpożarowej na rzecz ratowania życia, zdrowia i mienia.

Gminny Dzień Strażaka to również święto podczas której odznaczono zasłużonych Druhów medalami i wyróżnieniami. Do wszystkich obecnych strażaków, ich rodzin, mieszkańców i zaproszonych gości swoje listy gratulacyjne i wyrazy podziękowania za służbę Ojczyźnie skierowali: Anna Ewa Cicholska – poseł na Sejm VIII i IX kadencji, Rafał Romanowski – poseł na Sejm IX kadencji i Maciej Roman Wąsik – poseł na Sejm VIII i IX kadencji i sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Listy gratulacyjne w ich imieniu odczytali dyrektorzy biur poselskich.

Zdjęcia z uroczystości

Previous ArticleNext Article