Odważna KOBIETA – wywiad z Anną Milewską – właścicielką Kliniki Urody i Relaksu „Od Nowa” w Ciechanowie.

W dzisiejszym czasie wpływ pandemii na gospodarkę polega m.in. na tym, że jednocześnie dotyka on strony usługodawców, jak i klientów bardzo wielu branż w naszym kraju. Efekty są już coraz bardziej odczuwalne.

Pomimo wielu trudności i finansowych problemów, są takie firmy, które stawiają w tym trudnym czasie na swój rozwój. Jedną z osób, podejmujących działania dostosowania się do obecnej sytuacji, połączone z dalszym kształceniem w zawodzie jest Pani Anna Milewska – właścicielka jednego z salonów w Ciechanowie. Zechciała umówić się z nami na rozmowę.

Pani Aniu, prowadzi Pani Klinikę Urody i Relaksu „Od Nowa” w Ciechanowie. Proszę na początek powiedzieć kim Pani jest z zawodu i czy ten zawód wyuczony jest wykonywany?
Moim pierwszym wyuczonym zawodem było pielęgniarstwo, ale 18 lat temu zdecydowałam się zmienić kierunek swojego wykształcenia i wybrałam wówczas kosmetologię. Ta przygoda trwa od tamtego czasu do dziś.

Wiem już, że postanowiła Pani pomimo pandemii rozszerzyć swoją działalność i dokształcić się. Dlaczego właśnie w tym trudnym czasie postawiła Pani na swój zawodowy rozwój?
Pracuję w zawodzie kosmetyczki już kilkanaście lat i przyznam, że przez ten cały czas bacznie obserwowałam kierunki rozwoju usług kosmetycznych, chcąc również dostosować do nich swoją ofertę.

Anna Milewska

Ostatnie lała obfitowały w szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Można powiedzieć nawet bardziej inwazyjnej niż standardowe zabiegi pielęgnacyjne, co niestety nie do końca było zgodne z moją filozofią pielęgnacji urody, którą w dużej mierze chciałam oprzeć na naturalnym i holistycznym podejściu. Tym bardziej ucieszyłam się, gdy na rynku pojawiły się alternatywne, bardziej naturalne metody odmładzania, polegające na różnych technikach masażu. To był główny impuls ukierunkowania mojego osobistego rozwoju jako kosmetyczki na manualne terapie odmładzania twarzy. Te umiejętności pozyskałam dzięki kompleksowym szkoleniom z facemodelingu.

Decyzja o moim rozwoju zawodowym,jak i rozwoju mojej firmy, zapadła jeszcze przez wybuchem pandemii. Pierwsze działania w tym kierunku podjęłam już jesienią 2019 roku. Ubiegły rok był, można powiedzieć praktyczną realizacją i we wrześniu 2020r. zaczęła funkcjonować już Klinika Urody i Relaksu „Od Nowa”. Nie ukrywam, że z uwagi na zupełnie nową rzeczywistość w dobie pandemii towarzyszyły mi w tym czasie trudne i często skrajne emocje. Tym bardziej czuję dużą wdzięczność i satysfakcję, że narodziłam się zawodowo na nowo w mojej Klinice „Od Nowa”, tak jak sugeruje jej nazwa, która nie jest tu przypadkowa.

Jakie są dziś zatem metody alternatywne dla kobiet, które nie szukają i nie są zainteresowane inwazją w swoją urodę?
Dla mnie są to przede wszystkim zabiegi oparte o naturalnych metodach pielęgnacji z wykorzystaniem wysokiej jakości naturalnych kosmetyków. Fenomenem w tym zakresie są manualne techniki masażu oraz holistyczne podejście do dbania o urodę, zdrowie, a także samopoczucie. Pozwalają one osiągać spektakularne efekty w odmładzaniu i poprawie kondycji skóry, które śmiało można porównać do efektów medycyny estetycznej, a co najważniejsze bez inwazyjnej ingerencji.

Klinika Urody i Relaksu „Od Nowa” jest autoryzowanym gabinetem Facemodelingu, programu opartego na szeregu specjalistycznych technikach masażu. Warto podkreślić, że nie jestem całkowitym przeciwnikiem zabiegów inwazyjnych medycyny estetycznej. Chciałam stworzyć również alternatywę dla klientów, którzy nie są otwarci na te metody. Ponadto wykonywane przez mnie zabiegi Facemodelingu stanowią również doskonałe wsparcie dla skóry, chociażby po zabiegach medycyny estetycznej.

Idąc zgodnie z tym nurtem zamarzyłam o stworzeniu wyjątkowego miejsca dla kobiet, w którym będą one otoczone kompleksową opieką w przyjemnej, kojącej zmysły strefie. Chciałam dostarczyć kobietom nie tylko konkretnych zabiegów, ale zadbać również o ich samopoczucie, redukcję stresu i napięcia, które niestety masowo towarzyszą nam wszystkim w tych czasach. Myślę, że udaje mi się osiągać cel, o czym świadczą informacje zwrotne naszych klientów, chociaż w znacznie mniejszym zakresie niż liczyłam. Wynika to ze znacznego spadku ilości klientów z uwagi na obostrzenia, jakie niesie ze sobą pandemia.

Co jeszcze oprócz Facemodelingu jest w ofercie Pani Salonu?
Pomimo mojej filozofii dbania o urodę, nie chcę dyskryminować w swoim Salonie nikogo. Kobiety mają wybór i pragnę, aby miały go również u mnie. W Klinice współpracujemy z wykwalifikowaną kosmetolog estetyczną Agnieszką Kilian, która wykonuje m. in. zabiegi makijażu permanentnego, zabiegi z zakresu laseroterapii oraz z użyciem kwasów chemicznych.

Ponadto można u nas zadbać kompleksowo o dłonie i stopy wraz ze specjalistycznymi zabiegami z zakresu podologii, czy też przygotować się na wyjątkowe chwile i okoliczności, korzystając z usług naszej makijażystki. Tak więc nie zamykamy się w swojej ofercie i cały czas inwestujemy w jej poszerzenie oraz rozwój Salonu.

W salonie można spotkać mężczyzn?
Owszem i nie są to tylko kurierzy z paczkami (śmiech), których przy okazji serdecznie pozdrawiam.

Z jakich usług oni zatem korzystają?
Coraz częściej po zabiegi kosmetyczne sięgają również mężczyźni. Ich świadomość o potrzebach pielęgnacji urody na pewno wzrasta i często przychodzą do nas już po konkretne zabiegi. Są to zabiegi pielęgnacyjne twarzy, ale również dłoni i stóp. Coraz częściej sięgają też po zabiegi z wykorzystaniem technik masażu.

Czy odczuwa Pani skutki pandemii w jakikolwiek sposób?
Oczywiście!Biorąc pod uwagę pracę przed pandemią odczuwam niestety spadek ilości klientów, pomimo pozyskania zupełnie nowych na lokalnym rynku. Wiem, że część stałych klientów ma obawy związane z korzystaniem z różnych usług w dobie pandemii i czeka na lepsze czasy. A ja czekam na nich.

Jak sobie Pani z tym radzi?
Podjęłam szereg działań, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom, zainwestowałam w specjalistyczny sprzęt do sterylizacji narzędzi kosmetycznych. Mój lokal z uwagi na posiadanie odrębnych gabinetów jest przystosowany do pracy w systemie 1+1 tzn. klient + usługodawca. Ponadto dostosowuję elastycznie swój czas pracy do potrzeb klientów również z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

Czy dobre będzie pytanie: jakie zatem plany na przyszłość? Czy cokolwiek można dziś planować?
Planów na przyszłość jest wiele. Nie chcę jeszcze mówić o wszystkich, ale będę nadal się rozwijać w myśl koncepcji stworzenia oferty wszechstronnej, dającej możliwość wyboru metod pielęgnacji urody naszym klientom. Ponadto planuję wejść na rynek z usługami wspierającymi zdrowie.

Mogę zdradzić, że nawiązuję współpracę ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, ale nie tylko. Ze swojej strony podtrzymuję zadeklarowany kierunek rozwoju zgodny z naturalnymi metodami i planuję w tym roku uruchomić zabiegi z zakresu refleksologii oraz aromatoterapii.

Mimo wszystko jestem dobrej myśli i w tym miejscu chciałam serdecznie podziękować naszym klientom, którzy nie zostawili nas samych w tak trudnym czasie. Dzięki Nim mogę nadal istnieć na rynku i planować swój rozwój. Gwarantuję, że będę dbać o wszystkich, którzy przekroczą próg Kliniki Urody i Relaksu „Od Nowa”.

Bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w imieniu całej redakcji Ciech24. Ja również dziękuję i do zobaczenia w Salonie!

Previous ArticleNext Article