Z miłości do opery i operetki – koncert i wernisaż wystawy malarskiej w Muzeum Romantyzmu

W niedzielę 12.01.2023 w oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się 616 koncert pt. „Z miłości do opery i operetki”. Na scenie wystąpili: Iwona Siwiec i Ewa Szpakowska wykonując utwory o tematyce romantycznej. Koncert prowadziła Ewa Janicka.

Iwona Siwiec – absolwentka klasy śpiewu solowego PSM II st. w Mławie prowadzona przez Elżbietę Mierzecką oraz Zdzisława Skwarę. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy – wychowanie muzyczne. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach – skrzypce. Na co dzień wieloletni pedagog klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mławie oraz w Płońsku. Swój warsztat wokalny doskonali u Aleksandry Chacińskiej i Iwony Sobotki.

Wzięła udział w licznych mistrzowskich warsztatach wokalnych oraz festiwalach międzynarodowych. Prowadzi aktywną działalność koncertową na terenie całej Polski.

Ewa Szpakowska – ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi. Po ukończeniu studiów pozostała na uczelni, jednocześnie rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi. Uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych jako akompaniator, m.in. w Konkursie Moniuszkowskim w Warszawie.

W czasie pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami i solistami oraz brała udział w licznych tournée po Europie. Od 20 lat związana jako akompaniator z Polską Operą Kameralną, uczestniczyła we wszystkich festiwalach operowo-operetkowych w Ciechocinku. Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych.

Iwona Siwiec i Ewa Szpakowska (fortepian)

Ewa Szpakowska, Iwona Siwiec, Ewa Janicka

Ewa Szpakowska, Iwona Siwiec, Ewa Janicka

Wernisaż wystawy „Sannickie inspiracje 2017-2022”.

Po koncercie we Dworze Krasińskich odbył się wernisaż wystawy „Sannickie inspiracje 2017-2022”. Sześć lat temu w sannickim pałacu narodził się pomysł, by sztuka wizualna stała się tu jeszcze bardziej obecna.

Współpraca Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Sierpeckie Porozumienie”, zaowocowała pierwszym plenerem malarskim.

Wernisaż wystawy „Sannickie inspiracje 2017-2022”

Jesienią 2017 roku zjechali do pałacu artyści malarze, by tworzyć sannickie inspiracje. W listopadzie urządzona została wystawa obrazów, które wyszły spod ich pędzla.

Potem były kolejne plenery pod hasłem „Sannickie inspiracje”, ale zmieniał się częściowo skład osób, uwieczniających piękno Zespołu Pałacowo-Parkowego i okolicy. Ze względu na okoliczności przyrody, warsztaty przeniesione zostały na urokliwy maj.

Przy okazji skorzystali uczniowie okolicznych szkół i ośrodków wychowawczych. Artyści dzielili się z nimi swoją wiedzą. Plenery malarskie zagościły w sannickim pałacu na dobre.

Wernisaż wystawy „Sannickie inspiracje 2017-2022”

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Previous ArticleNext Article