Wandalizm i dewastacje w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ciechanowie

24 marca 2022 r. zostało uroczyście otwarte boisko wielofunkcyjne przy Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ciechanowie. Przebudowa boiska wielofunkcyjnego została zrealizowana przy pomocy środków pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”.

Z początkiem września 2023 r. jak rozpoczął się nowy rok szkolny nauczyciele zauważyli zniszczone boisko sportowe. Dziury w kilku miejscach w ogrodzeniu boiska oraz ubytki w nawierzchni boiska spowodowane są aktami wandalizmu. Najprawdopodobniej są to wycięcia ostrym narzędziem.

Ucierpiał również budynek szkolny co widać na poniższych fotografiach. Warto dodać, że w okresie wakacji jak i poza godzinami lekcyjnymi boisko jest otwarte dla wszystkich osób którzy chcą z niego korzystać.

Przypominamy, że 24 marca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego które otworzyła Joanna Potocka – Rak – ówczesny Starosta Powiatu Ciechanowskiego. W tamtym czasie Joanna Potocka – Rak (obecnie radna Powiatu Ciechanowskiego) pozyskiwała bardzo dużo zewnętrznych środków finansowych na rozwój infrastruktury w Powiecie Ciechanowskim.

Nie sposób tych wszystkich inwestycji wymienić. To dzięki niej budynki szkolne, boiska sportowe, budynek administracji – Starostwa Powiatowego zostały wyremontowane, poprawił się komfort pracy. Powstał również między innymi Rodzinny Park Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie. Powiat w tamtym czasie nabierał blasku i świeżości…

Poniżej wspomnienia z dnia kiedy oddano do użytku boisko wielofunkcyjne.

Joanna Potocka – Rak – Starosta Powiatu Ciechanowskiego – 24 marzec 2022

Dziś razem z Naszą Młodzieżą, Dyrekcją Szkoły, Gronem Pedagogicznym, Rodzicami i Naszym Mistrzem Olimpijskim Pan Szymon Kołecki otworzyliśmy boisko wielofunkcyjne przy Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ciechanowie.

To kolejna inwestycja w powstanie bezpiecznej i nowoczesnej bazy sportowej przy naszych szkołach, realizowana wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego z której będzie korzystać młodzież, ale oczywiście nie tylko…

Gratuluję świetnie przygotowanej uroczystości. Całkowita wartość zadania to 560 tys zł.  Dofinansowanie otrzymane od Samorządu Województwa Mazowieckiego to 200 tys zł. Kwota 360 tys zł. została sfinansowana z budżetu Powiatu Ciechanowskiego – skomentowała Joanna Potocka – Rak.

Otwarcie boiska – Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ciechanowie – 24 marzec 2022

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: Facebook Joanna Potocka – Rak i Starostwo Powiatu Ciechanowskiego (fotografia).

Previous ArticleNext Article