Zmiany w Ciechanowskim Bezpartyjnym Ugrupowaniu Wyborczym – CBUW

Wczoraj 12 września 2023 r. na zarządzie CBUW –  Ciechanowskie Bezpartyjne Ugrupowanie Wyborcze podał się do dymisji Prezes ugrupowania – Marek Marcinkowski. Swoją rezygnację tłumaczył brakiem czasu, dużą ilością obowiązków i że musi się dobrze przygotować do wyborów samorządowych które jak wiemy mają odbyć się w kwietniu 2024 r.

Zarząd CBUW powołał nowego prezesa którym został Wiesław Balcerzak a Marek Marcinkowski pozostaje dalej członkiem ugrupowania które liczy 10 osób. CBUW w Powiecie Ciechanowskim ma czterech radnych są to: Zenona Ewa Babicz, Stefan Żbikowski, Wiesław Balcerzak, Tomasz Adam Grembowicz.

Marek Marcinkowski nie jest radnym powiatowym – pełni funkcję Wicestarosty Powiatu Ciechanowskiego która została mu zaproponowana na sesji rady Powiatu Ciechanowskiego – 28 grudnia 2022 r. kiedy została odwołana Joanna Potocka – Rak z funkcji Starosty Powiatu Ciechanowskiego.

Z nieoficjalnych (anonimowych) informacji które otrzymaliśmy zarząd CBUW miał i tak odwołać z funkcji Prezesa – Marka Marcinkowskiego ale on złożył pierwszy dymisję. Odwołanie z funkcji miało wpływ między innymi na zachowanie byłego prezesa dotyczące sesji Powiatu Ciechanowskiego z dnia 28 grudnia 2022 r. kiedy została odwołana Joanna Potocka – Rak z funkcji Starosty Powiatu Ciechanowskiego.

Co taka zmiana oznacza dla Powiatu Ciechanowskiego?

Ciężko przewidzieć czy klocki domino dotrą do Powiatu lub jak zagłosują wyborcy w kwietniu 2024, ale w tym miejscu warto przypomnieć słynny utwór „Orkiestry dęte” w wykonaniu Haliny Kunickiej ze słowami „… Niby nic, a tak to się zaczęło”.

Previous ArticleNext Article