Zwycięstwo CZARNYCH

Zwycięstwo CZARNYCH w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Mławie

W minioną sobotę 14 września, w Mławie rozegrany został turniej piłki ręcznej dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze). Zespół z Regimina zaprezentował bardzo dobrą, dojrzałą i skuteczną grę i to pomimo faktu, że po kilku minutach boisko z powodu kontuzji zmuszona była opuścić środkowa rozgrywająca Dominika Czarnewicz.

W tej trudnej sytuacji zawodniczki pokazały silny charakter i smutek wynikający z urazu koleżanki przekuły w motywację do bardzo ofiarnej gry, szczególnie w obronie. Duża w tym zasługa trenera CZARNYCH Jacka Wardy, który od ponad dwóch lat nieustannie i wciąż powtarza, że mecze piłki ręcznej wygrywa się żelazną obroną. Szczególnie emocjonujący przebieg miał mecz z zespołem z Brodnicy. Mimo początkowych kłopotów i prowadzenia rywalek, udało się doprowadzić do remisu i wygrać w konkursie rzutów karnych.

Takie mecze w trakcie których udaje się odwrócić niekorzystny wynik i zwyciężyć dają mnóstwo pozytywnej energii oraz pewności w grze. Ostatecznie grając systemem każdy z każdym udało szczypiornistkom Czarnych wygrać wszystkie mecze a zwycięstwo, co zrozumiałe zostało zadedykowane kontuzjowanej zawodniczce – Dominice.

Do najlepszej „7” turnieju została wybrana obrotowa zespołu z Regimina, Natalia Miedzowska a nagroda dla najlepszej zawodniczki w drużynie trafiła w ręce rozgrywającej Czarnych Aleksandry Kolankowskiej. Serdecznie gratulujemy organizatorom, KS Zawkrze Mława stworzenia znakomitej, wręcz rodzinnej atmosfery w jakiej przebiegał turniej.

To bardzo dobra wiadomość że po kilkuletniej przerwie wrócił on do kalendarza sportowych wydarzeń.

Końcowa klasyfikacja drużynowa I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Mławie:

1. MUKS Czarni Regimin
2. KS Zawkrze Mława
3. MKS Brodnica
4. UKS Wkra Sochocin
5. UKS Dwójka Małkinia
6. LUKS Lider Winnica

Teraz przed zespołem z Regimina intensywne przygotowania do pierwszego turnieju ligowego w kategorii młodziczka. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej w Regiminie już 29 września (niedziela), początek, godzina 10:00. Serdecznie zapraszamy do Regimina i zachęcamy do kibicowania walecznym szczypiornistkom Czarnych Regimin.

Tekst: Andrzej Śniegocki

Zdjęcia: Facebook MUKS Czarni Regimin