XIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów

W sobotę 7 października 2023 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie odbyła się XIII edycja Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów.

Uczestniczyło w nim 291 zawodników z 24 klubów z całej Polski, którzy zmierzyli się w konkurencjach: Kata (układy), Team Kata (układy drużynowe) i Kumite (walki). Organizatorem zawodów był Ciechanowski Klub Karate Kyokushin we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów. Ekipa gospodarzy zajęła IV miejsce drużynowo. Indywidualne wyniki zawodników CKKK przedstawiają się następująco:

KUMITE

 • Patrycja Jakubiak kat. Junior młodszy -60 kg – I miejsce
 • Gabriela Simińska kat. Junior młodszy +60 kg – I miejsce
 • Róża Okrasa kat. Junior młodszy -50 kg – I miejsce
 • Franciszek Szczepański kat. Kadeci -45 kg – II miejsce
 • Piotr Sadzyński kat. Junior -70 kg – II miejsce
 • Szymon Mądry kat. Junior młodszy -60 kg – III miejsce
 • Jakub Królicki kat. Junior młodszy +65 kg – III miejsce
 • Hubert Rydzewski kat. Junior młodszy +65 kg – III miejsce
 • Marta Grzegorczyk kat. Junior -55 kg – III miejsce
 • Amelia Bazylewska kat. Kadetki +45 kg – III miejsce
 • Nina Gołębiewska kat. Kadetki -36 kg – III miejsce
 • Stanisław Jaworski kat. Dzieci -25 kg – III miejsce

KATA:

 • Gabriela Simińska w kat Junior Młodszy – I miejsce
 • Róża Okrasa w kat Junior Młodszy – II miejsce
 • Marta Grzegorczyk w kat Junior – III miejsce

Team Kata – II miejsce

 • Gabriela Simińska zdobyła tytuł Zawodniczki Turnieju.

Gabriela Simińska zdobyła tytuł Zawodniczki Turnieju.

„Co roku przybywa nam zawodników, na tą edycję mamy prawie 300 zawodników z 24 klubów, więc jest czym się pochwalić. Nasz turniej jest już bardzo mocno rozpowszechniony w całej Polsce. Przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju i bardzo nas cieszy, że lubią do nas przyjeżdżać. Mamy bardzo fajne nagrody, możemy liczyć na wsparcie finansowe Miasta, bo chciałbym zauważyć, że to jest Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów, Prezydent jest naszym patronem i tutaj zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie finansowe.

Nad organizacją takiego turnieju pracuje wiele osób, mamy wolontariuszy, cały klub jest zaangażowany przy organizacji, choćby do dekoracji sali, osoby które odpowiadają za wyżywienie, służba medyczna, MOSiR. To jest zawsze duże wsparcie.

Nasz turniej jest zawsze pierwszym turniejem w sezonie i często jest tak, że zaraz po nim są Mistrzostwa Polski albo Puchar Polski, Puchar Europy, a na ten rok, przypadają również odbywające się co 4 lata Mistrzostwa Świata Open w Japonii. Jest więc takim turniejem sprawdzającym dla niektórych zawodników, na jakim są etapie przygotowań. Dlatego można powiedzieć, że poziom zawodów mamy bardzo wysoki, bo jest dużo zawodników, którzy będą startować na Mistrzostwach Świata.

Bardzo mnie cieszy, że tym razem na naszych zawodach, startuje ponad 20 zawodników we wszystkich kategoriach, którzy reprezentują nasz klub i nasze miasto. Mamy zarówno zawodników z kadry Polski, medalistów Mistrzostw Polski czy Europy, ale mamy też początkujących zawodników, gdzie tego typu turniej jest dla nich pewnym takim przetarciem, zdobywaniem pierwszych doświadczeń z adrenaliną, ze stresem i ze stresem startowym.

Wojciech Gołębiewski, prezes Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin

Na najbliższy czas mamy bardzo bogate plany startowe, aktualnie zaczęliśmy przygotowania do Pucharu Europy, który odbędzie się w grudniu na Węgrzech. Wiem, że nasza kadra mocno się przygotowuje i mam nadzieję, że jak co roku wrócimy z medalami. W najbliższym czasie czekają nas jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, na które wybieramy się do Wrocławia.” – mówił sensei Wojciech Gołębiewski, prezes Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin.

Wśród startujących zawodników CKKK, znaleźli się zarówno początkujący, jak i zaawansowani, kilkoro z nich podzieliło się swoimi wrażeniami z zawodów, doświadczeniem w trenowaniu karate, pochwalili dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami na przyszłość:

Patrycja Jakubiak:

„Wrażenia z naszych zawodów, jak zwykle bardzo pozytywne, wszystko sprawnie zorganizowane, bardzo ładne puchary, świetna atmosfera. Po raz pierwszy startowałam w kategorii juniorek młodszych – 60 kg, do tej pory było to – 50 kg, ale i tak bardzo dobrze mi się walczyło. Miałam 2 walki, w systemie każdy z każdym.

Obydwie wygrałam zdobywając pierwsze miejsce. Karate już od około 9 lat jest ważną częścią mojego życia, a największe osiągnięcie to złoto na Mistrzostwach Europy w 2021 roku w Katowicach, które z powodu pandemii były połączone z Pucharem Europy. Potem były Mistrzostwa Europy 2022 w Warnie w Bułgarii, na których wywalczyłam brąz. Następnie Puchar Europy 2022 w Myślenicach, gdzie po raz kolejny dotarłam do finału i tym razem zdobyłam srebro, a ostatni mój sukces to kolejne srebro na Mistrzostwach Europy 2023 we Wrocławiu.

Zajmowałam również pierwsze i trzecie miejsca na Mistrzostwach Makroregionu. Na wszystkich zawodach startuję w kumite, bo najlepiej czuję się właśnie w tej kategorii. Moim najbliższym celem są Mistrzostwa Polski, które za kilka dni odbędą się we Wrocławiu, potem planuję wystartować w Pucharze Europy, który odbędzie się w grudniu na Węgrzech w Budapeszcie. W tym roku niestety nie jedziemy na Mistrzostwa Świata ale mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się tam pojechać i spróbować swoich sił.”

Gabriela Simińska:

„Moje wrażenia po zawodach w Ciechanowie są super. To był pierwszy start w tym sezonie. Sprawdziłam na nich swoją formę do zbliżających się Mistrzostw Niemiec w Dortmundzie, które odbędą się 21.10.2023 roku. Startowałam w kategorii juniorka młodsza 14-15 lat +60kg. Miałam dwie walki i obie wygrałam, tym samym zostałam zwyciężczynią mojej kategorii, startowałam również w konkurencji kata indywidualne, w którym z 20 zawodniczek zajęłam 1 miejsce i w konkurencji team kata z dziewczynami z klubu zajęłyśmy 2 miejsce na 8 drużyn, tym samym zostałam najlepszą zawodniczką turnieju. Karate ćwiczę 9 lat, w przyszłym roku będzie 10 lat.

Na ten moment moimi największymi osiągnięciami są wicemistrzostwo Europy w kategorii juniorek młodszych 14-15 lat +60kg, zdobyte w 2023 roku we Wrocławiu oraz wicemistrzostwo Makroregionu Wschodniego w kategorii juniorek młodszych +55kg zdobyte w 2023 roku w Warszawie. Oprócz zbliżających się Mistrzostw Niemiec, czeka mnie starcie na Pucharze Europy na Węgrzech w Budapeszcie w grudniu 2023 roku.”

Marta Grzegorczyk:

„Jak co roku zawody w Ciechanowie były bardzo owocne i udane. Startowało wielu zawodników, a przeciwniczki, z którymi rywalizowałam były na bardzo wyrównanym poziomie. Startowałam w kategorii 16-17 lat -55 kg w kata i kumite. Miałam dwie walki, pierwszą wygrałam, drugą przegrałam.

Ćwiczę karate około 7 lat. W planach mam Puchar Europy na Węgrzech, a największym osiągnięciem jest trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w Bułgarii.”

Róża Okrasa:

„Na zawodach było fajnie. Dobrze czułam się kondycyjnie, startowałam w kategorii juniorek młodszych czyli 14-15 lat -50 kg. Miałam 3 walki. Ćwiczę karate 8 lat, a jeśli chodzi o osiągnięcia to długo można by wymieniać, a w przyszłości zobaczymy co los przyniesie.”

Szymon Mądry:

„Wrażenia z zawodów świetne, widać progres i ciągłe rozwijanie się. Zwykle startuję w kategorii -55 kg, ale tym razem spróbowałem sił w – 60 kg. Miałem 3 walki i 1 przegrałem. Ćwiczę około 5-6 lat i największe moje osiągnięcie to pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy w Warnie. Jednak ostatecznym moim celem i tak jest jechać kiedyś na Mistrzostwa Świata w Japonii.”

Kuba Królicki:

„Co do wrażeń, to jak na to, że miałem sporą przerwę od startów i treningów, to myślę, że nie było najgorzej, warto też dodać, że wszystko było dobrze zorganizowane i sprawnie poszło. Startuję w kategorii 14-15 lat +65kg, zwykle w tej kategorii mam od 3 do 7, ale to zależy od zawodów.

Karate ćwiczę już około 5/6 lat, jak na razie moje osiągnięcia to 2 miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, 1 na Mistrzostwach Mazowsza i reszta to 1/2 czasami 3 miejsca na zawodach o mniejszej randze. Co do przyszłości, na pewno chciałbym stanąć na podium na Mistrzostwach Polski i Mistrzostw Europy oraz kiedyś wystartować w Mistrzostwach Świata.”

Piotr Sadzyński:

„Zawody minęły bardzo przyjemnie i obeszło się bez zbędnych kontuzji, atmosfera była super, tak samo jak ludzie, których tam poznałem. Startowałem w kategorii wagowej 65-70 kg 16-17 lat i miałem 4 osoby w swojej kategorii, oznacza to, że miałem przed sobą tylko 2 walki.

Teraz może przejdę do mojej przygody związanej z karate, nie jest ona jeszcze długa, ponieważ zacząłem ćwiczyć w styczniu tego roku czyli ok. 10 miesięcy temu. Tak jak wspomniałem, nie ćwiczę jakoś długo, także również nie mam dużo osiągnięć, jedynie kilka wyjazdów na zawody, które zakończyły się kilkoma pucharami. Jeśli chodzi o plany na przyszłe starty w zawodach, to nie są jakieś duże, kilka małych turniejów na których byłem w tym roku.”

Karolina Łepkowska:

„Wrażenia z zawodów super. Startowałam w kategorii -60 kg i miałam 2 walki. Karate ćwiczę od ponad roku. To były jedne z moich pierwszych zawodów i na razie nie mam jeszcze większych osiągnięć ale do tej pory udało mi się zdobyć dwa puchary.”

 

Zdjęcie, tekst: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article