Budowa sali gimnastycznej w Szulmierzu została rozpoczęta!

W poniedziałek 9 października 2023, przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu, Gmina Regimin odbyło się oficjalne rozpoczęcie budowy I etapu sali gimnastycznej z zapleczem sportowym.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi:

  • Rafał Romanowski – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP
  • Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP
  • Grzegorz Liszewski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ciechanowskiego
  • Tomasz Zabiegałowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Regimin
  • Paweł Mazurkiewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szulmierzu

Mariola Kołakowska – Wójt Gminy Regimin

Spotkanie rozpoczęła Wójt Gminy Regimin, która przywitała zgromadzonych gości. Następnie zwróciła uwagę, że budowa sali gimnastycznej jest bardzo potrzebną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją: „Jeszcze 5 lat temu, sala gimnastyczna w Szulmierzu była marzeniem wszystkich, którzy do niej uczęszczali od 1954 r. czyli od 69 lat.

Dziś te marzenia przybierają kształt rzeczywistości. Na ten dzień czekały całe pokolenia dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Taka mała miejscowość jak Szulmierz, nigdy nie mogłaby pozwolić sobie na realizację tego zadania, gdyby nie rządowe dofinansowania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni przedstawicielom rządu i parlamentu.

Bardzo dziękujemy, że możemy z tych programów wszystkich korzystać i że takie programy powstają.” W szczególny sposób podziękowała Wiceministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafałowi Romanowskiemu, że dzięki jego zaangażowaniu udało się doprowadzić do rozpoczęcia tak ważnej inwestycji.

„Rozwój fizyczny dla młodego człowieka jest bardzo ważny. Do tej pory uczniowie ćwiczyli w małej sali lekcyjnej, a część zajęć odbywała się na zewnątrz. To jest istotne, żeby uczniowie chodzący do szkoły w mniejszych miejscowościach, mieli możliwości rozwoju, tak jak to wygląda w dużych miastach. Po kilkudziesięciu latach, mała miejscowość Szulmierz w Gminie Regimin, która była zapomniana przez poprzednie władze, doczeka się pięknego, nowoczesnego obiektu, jakim jest sala gimnastyczna.” – mówiła Mariola Kołakowska, po czym oddała głos Rafałowi Romanowskiemu.

Rafał Romanowski – Poseł na Sejm IX kadencji, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wiceminister zaczął od podzielenia się radością i dumą, że udało się pozyskać środki i rozpocząć budowę sali gimnastycznej w jego rodzinnej miejscowości. Potem wspominał nauczycieli ze swojej szkoły. Następnie podkreślił, że zawsze z dumą powtarza, że pochodzi z Szulmierza i nadal zamierza robić wszystko by wspierać jego mieszkańców. Dzieci i młodzież uczestniczący w spotkaniu otrzymały od niego piłki które odebrał Dyrektor Szkoły Podstawowej Paweł Mazurkiewicz oraz upominki w postaci gier Monopoly – Polscy Mistrzowie, przekazane przez Ministra Sportu Kamila Bortniczuka.

„Dumna szkoła, dumna miejscowość, dumna wioska na Północnym Mazowszu. A ja jestem szczególnie dumny, że do tej szkoły uczęszczałem i mogę w ten konkretny sposób swoją miejscowość wesprzeć” – zakończył Rafał Romanowski.

Anna Ewa Cicholska – Poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji

W dalszej kolejności przemawiała Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP. „Edukacja sportowa jest szczególnie ważna dla dzieci i młodzieży. Nikt nie wie o tym bardziej niż ja, ponieważ byłam dyrektorem Zespołu Szkół w Regiminie. Przed kilkoma laty otwieraliśmy wtedy najpiękniejszą, największą halę sportową na Północnym Mazowszu. W tej chwili powstają nowoczesne hale w takich małych miejscowościach, jak dzisiaj w Szulmierzu.

Cieszę się, że dzisiaj w Szulmierzu uroczyście rozpoczęliśmy budowę nowej hali sportowej. To ma ogromne znaczenie. Dzieci będą miały stworzone wspaniałe warunki do rozwoju fizycznego, rozwoju swoich pasji sportowych. Po prostu dzięki zrównoważonemu rozwojowi, w którym takie małe szkoły w niczym nie różnią się od szkół miejskich”  – mówiła Anna Cicholska.

Paweł Mazurkiewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szulmierzu

Dyrektor nie krył radości z rozpoczęcia inwestycji: „Pracuję w Szkole Podstawowej w Szulmierzu od 12 lat i do tej pory zajęcia wychowania fizycznego prowadziłem na małej zastępczej salce gimnastycznej. Wreszcie spełni się moje marzenie, będę mógł prowadzić zajęcia w normalnej formie na pełnowymiarowej hali. Myślę, że z wielką korzyścią dla rozwoju fizycznego dzieci. Do końca roku kalendarzowego dokończymy pierwszy etap budowy, stan surowy otwarty i później w zależności od środków będziemy wykonywać kolejne etapy.”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu

Swoją radością podzielili się również uczniowie. Jakub Olszewski cieszył się, że już niedługo będą mogli grać w wiele gier np. siatkówkę, koszykówkę – niezależnie od pogody. Dla Zuzanny Kiełkiewicz budowa nowej hali sportowej oznacza lepsze warunki do ćwiczeń, bo dotychczas ćwiczyli na malutkiej sali, teraz nie będą musieli się przejmować czy znajdzie się dla nich miejsce.

Wykonawca

Podpisanie umowy na pierwszy etap zadania, z wykonawcą – Zakładem Usługowo- Handlowym ,,FRONTDOM” – odbyło się 3 października w Urzędzie Gminy w Regiminie. Zaraz po podpisaniu umowy na terenie przy szkole rozpoczęły się prace budowlane.

W ramach zadania zostaną wykonane m. in. fundamenty, ściany zewnętrzne i nośne nadziemia oraz konstrukcja żelbetowa budynku. Koszt I etapu inwestycji wyniesie prawie 1 milion 100 tys. zł, a przewidywany termin ukończenia budowy sali gimnastycznej to koniec 2024 r.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: wywiady, konferencja w dniu 09.10.2023

Previous ArticleNext Article