XXIII Rajd Rowerowy im. Andrzeja Jankowskiego „Białego” „O Puchar Wójta Gminy Regimin”

W piątek 14 czerwca 2014 w Szulmierzu odbył się XXIII Rajd Rowerowy im. Andrzeja Jankowskiego „Białego” „O Puchar Wójta Gminy Regimin”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Urząd Gminy Regimin, Sołectwo Szulmierz i Ochotniczą Straż Pożarną w Szulmierzu pod Patronatem Honorowym Wójt Gminy Regimin Marioli Kołakowskiej.

Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się: Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska, Sołtys Sołectwa Szulmierz Łukasz Kępczyński, Kierownik KRUS Wanda Lewandowska, sierż. szt. Marzena Dąbrowska, st. sierż. Adrian Jaskółowski, Radne Gminy Regimin Katarzyna Humięcka i Monika Kobyłecka, Prezes OSP Szulmierz Mariusz Grabowski, Naczelnik OSP Szulmierz Marcin Sobecki oraz druhowie OSP, którzy pomagali również przy organizacji rajdu.

Trasa rajdu przebiegła przez miejscowości: Szulmierz, Lipa i Koziczyn. W rajdzie wzięło udział około 50 osób w wieku od 6 do 16 lat. Zawodnicy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych:
I – grupa dzieci w wieku 6-11 lat,
II – grupa młodzieży w wieku 12-16 lat.

Przed startem dla każdej z grup została przeprowadzona pogadanka z policjantem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mariola Kołakowska – Wójt Gminy Regimin wręcza nagrodę dla ucznia szkoły podstawowej w Szulmierzu za zajęcie II miejsca.

Do zawodników oraz zgromadzonych gości, skierowała swoje słowa Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska:

„Bardzo się cieszę, że kontynuujemy nadal nasz raj rowerowy. Jest to już XXIII Rajd Rowerowy im. Andrzeja Jankowskiego „Białego” i jest to przede wszystkim takie przypomnienie skąd wzięły się korzenie tego rajdu. Nie zapominajmy, że właśnie Pan Jankowski wymyślił ten rajd i już po raz 23 jest on organizowany.

Głównym celem naszego rajdu rowerowego jest oczywiście promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego, wszyscy mają kamizelki, kaski, uczestnicy są przygotowani do naszego rajdu. Chciałabym podziękować wszystkim, przede wszystkim rodzicom, że zechcieli zgłosić swoje dzieci i chcą dalej kontynuować to nasze piękne wydarzenie.”

Najlepsi zawodnicy za zajęcie miejsc I-III w każdej z kategorii otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich uczestników rajdu, którzy dojechali do mety zostały rozlosowane nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się między innymi: 2 rowery, sprzęt sportowy, zabawki oraz gadżety.

Po zakończonym rajdzie rowerowym na terenie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu zorganizowano piknik dla dzieci. Było to niezapomniane wydarzenie sportowe, które przyniosło młodym zawodnikom wiele emocji. Po raz kolejny mieszkańcy gminy Regimin mieli okazję aktywnie spędzić czas, wspaniale się przy tym bawiąc.

Dla zawodników była to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, lecz również do przypomnienia sobie zasad ruchu drogowego i podziwiania walorów przyrodniczych rodzinnej miejscowości.

XXIII Rajd Rowerowy im. Andrzeja Jankowskiego „Białego” „O Puchar Wójta Gminy Regimin” 14.06.2024

 

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article