75. rocznica zamordowania polskich patriotów

75. lat temu w nocy z 16/17 stycznia 1945r. ostatniej nocy okupacji na terenie Ciechanowa na dziedzińcu Ratusza dokonała się jedna z najtragiczniejszych kart z naszej historii, niemieccy zbrodniarze rozstrzelali kilkudziesięciu znanych i nieznanych polskich patriotów więzionych w podziemiach Ratusza i piwnicach w kamienicy przy ulicy Śląskiej.

 

 

 

Corocznie pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni zebrali się przedstawiciele władz oraz ciechanowskich środowisk społecznych by oddać im hołd i aby pamięć o nich nie zginęła. Wyrazem pamięci były kwiaty złożone pod tablicą pamiątkową przez władze samorządowe miasta, władze powiatu ciechanowskiego, przedstawiciele wojewódzkich władz, państwowych i samorządowych, organizacje kombatantów i stowarzyszenia, przedstawiciele wojska i służb mundurowych, delegacje spółek komunalnych, delegacje klas mundurowych, delegacje szkół i mieszkańców miasta.

 

Wartę honorową pełnili uczniowie klas mundurowych z ciechanowskich szkół. Po uroczystości przed Ratuszem delegacje zebranych udały się na ulicę Śląską gdzie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article