Legato – Dawnych wspomnień czar…

15 stycznia 2020r. w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie wystąpił amatorski zespół wokalny “Legato” z miejscowego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Zespół złożony z 21 pań emerytek, prowadzony przez Wiesławę Finik we współpracy z Ireną Geryszewską, działa od 5 lat. Tworzy godzinne programy tematyczne dla słuchaczy w różnych przedziałach wiekowych.

 

 

Tym razem zespół skupił się na melodiach młodości z lat 50 i 60-tych ubiegłego wieku. Tytuł programu: “Dawnych wspomnień czar.” Wspólnie ze słuchaczami wykonano popularne piosenki: Wesoły pociąg, Auto stop, Nie płacz kiedy odjadę, Cicha woda oraz wiązankę z repertuaru Marii Koterbskiej (Karuzela, Parasolki, Serduszko puka, Augustowskie noce, Do grającej szafy grosik wrzuć).

 

W dalszej części zaprezentowano melodie z echami egzotyki: Piosenka kubańska, Miłość w Portofino, Dzieci Pireusu, Mexicana a nawet Wala twist.

 

Część trzecia to piosenki o przemijaniu: Gdy mi ciebie zabraknie, Nie żałuję niczego, Tych lat nie odda nikt i Piosenka o sąsiedzie. Między częściami były recytowane wiersze satyryczne Ludwika Jerzego Kerna i Mariana Załuckiego.

 

 

 

 

Tekst: Legato

Zdjęcia: Ciech24.pl

 

Previous ArticleNext Article