Agnieszka Jeż gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

W środę 25 sierpnia 2021 r. w Krzywej Hali (bibliotece) gościła pisarka – Agnieszka Jeż. Spotkanie z autorką powieści poprowadziła Izabela Koba-Mierzejewska – dziennikarka Tygodnika Ciechanowskiego.

Podczas spotkania czytelnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda prywatne życie pisarki i jak wygląda jej praca nad pisaniem książek. W książkach Agnieszki Jeż możemy znaleźć prawdziwe historie jej bohaterów.

Izabela Koba-Mierzejewska i Agnieszka Jeż

Na pytanie redakcji: z której książki pisarka jest najbardziej dumna, zadowolona, która według niej jest wyjątkowa mając na uwadze wszystkie jej książki. Pani Agnieszka wskazała – „Niewierność. Uwikłani w historię”.

Pracowałam nad tą książką ok. 1,5 r. moja praca nad pisaniem książki wygląda tak: w zupełnej ciszy, poświęcam się intensywnej pracy ok. 5 godz. dziennie. Akcja powieści dzieje się od 1945 r. do współczesności. Historia jest prawdziwa oparta o fakty opowieści…

Agnieszka Jeż

Agnieszka Jeż – z urodzenia warszawianka, z genów krakowianka i góralka, od dwudziestu lat mieszka w Sulejówku. Pisarka i felietonistka, autorka kilkunastu powieści, także gatunkowych. W liceum wpatrzona w matematykę i fizykę, czytająca dla przyjemności. Na studiach – filologia polska i filologia bałtycka – czytająca już na cały etat. Po studiach przyszedł taki moment, że od czytania przeszła do pisania.

W 2016 roku zadebiutowała powieścią „Nie oddam szczęścia walkowerem” (razem z Pauliną Płatkowską). Potem była książka o dwudziestoleciu międzywojennym, które uwielbia – „Dwudziestolecie międzywojenne. Co i jak jadano”. I kolejne tytuły: „Szczęściary” (2017), „Marzena M.” (2017), „Ciasteczko z wróżbą” (2018), „Jak przechytrzyć nieboszczyka” (2019), „Niewierność. Uwikłani w historię” (2019), trzyczęściowa saga „Dom Pod Trzema Lipami”: „Serce z szuflady” (2019), „Za siódmą górą” (2019), „Taka miłość się zdarza” (2020), dwutomowy cykl: „Miłość warta wszystkiego” (2020) i „Spotkajmy się po wojnie” (2020). We wrześniu 2020 r. ukazał się jej debiut kryminalny „Szaniec”, w październiku zaś powieść obyczajowa „Zwyczajne cuda”.

Kiedy nie czyta i nie pisze, spaceruje. „Chodzenie to mój narkotyk”, powtarza za Konwickim. Pozostałe uzależniania to: dzieci, mąż, pies i ogród.

Agnieszka Jeż wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie – Alicją Wodzyńską (druga od lewej) i Izabela Koba-Mierzejewska – prowadzącą spotkanie (ostatnia po prawej).

Agnieszka Jeż wraz z czytelnikami podczas spotkania…

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie (biografia Agnieszka Jeż ).

Previous ArticleNext Article