Dożynki Gminy Ciechanów w Rydzewie

W niedzielę 22.08.2021 r. przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie, Gmina Ciechanów została odprawiona uroczysta Msza Święta Dożynkowa podczas której mieszkańcy gminy przynieśli pod Ołtarz wieniec dożynkowy i podziękowali Bogu modlitwą za zebrane plony. Podczas Mszy Świętej oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciechanowa.

Po odprawieniu Mszy Świętej Wójt Gminy Ciechanów – Marek Kiwit na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie odsłonił pamiątkową tablicę na której widnieje napis:

STRAŻNICA została wybudowana dzięki zaangażowaniu oraz życzliwości Marka Kiwita – Wójta Gminy Ciechanów oraz Radnych Gminy Ciechanów co do przyszłych pokoleń upamiętniają Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie. – Rydzewo 22 sierpień 2021 r.

Kolejnym podarunkiem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie był wóz strażacki wraz z pilarka spalinowa Stihl, która zasiliła wyposażenie techniczne OSP w Rydzewie. Po uroczystości religijnej mieszkańcy przenieśli się na Stadion Sportowy w Rydzewie, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Warto wspomnieć, że mieszkańcy Rydzewa pięknie wystroili swoją miejscowość nawiązując do Święto Plonów co prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article