W Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie w dniu 10 marca 2024 r. odbyła się Konwencja Samorządowa Prawa i Sprawiedliwości pt. „BĄDŹMY RAZEM. Budujmy Wspólnie”.
Podczas spotkania zostali zaprezentowani kandydaci na radnych do Rady Miasta Ciechanowa, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w nachodzących wyborach samorządowych.
Spotkanie rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem. Poseł na Sejm RP Anna Cicholska wykorzystała ten czas do nakreślenia obecnej sytuacji w lokalnych samorządach. Następnie zapowiedziała, że wśród kandydatów są zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przedstawiciele różnych grup wiekowych. Zdradziła również, że w tych wyborach PiS nie wystawi kandydata na prezydenta Ciechanowa, planują natomiast ponownie starać się o stanowisko starosty.
Poruszyła również problem protestów rolników, ubolewając nad brakiem chęci do rozmów ze strony obecnych władz.
Następnie przyszedł czas na prezentację kandydatów do Rady Miasta Ciechanowa, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Prawo i Sprawiedliwość stawia w tej kampanii na „mieszankę młodości oraz doświadczenia”. Najmłodszy z kandydatów ma 20 lat, najstarsza kandydatka jest w wieku 85 lat. Wśród startujących w wyborach znajdują się nauczyciele, prawnicy, inżynierowie, rolnicy – cały przekrój grup zawodowych. Jako pierwsi zostali zaprezentowani kandydaci do samorządu powiatu z okręgu wyborczego nr 1 w Ciechanowie:
- KALUSZKIEWICZ Jan Andrzej,
- KUREK Beata Urszula
- WIECZOREK Tadeusz
- PIOTROWSKI Robert
- BOBOWSKI Cezary Adam
- OZDARSKI Bolesław
- JEDYNAK Cezary
- STEMPNIEWSKA Paulina
- RUDNICKI Wojciech
- CICHOLSKA Dagmara
- WILGA Renata Ryszarda
Renata Wilga przestawiła się krótkimi słowami: „Ostatnia na liście, pierwsza w działaniu”.
Dagmara Cicholska, która jest szczęśliwą żona i mamą 5-letniej córeczki, zawodowo pracuje w firmie informatycznej jako specjalista od spraw projektów. Jest to jej pierwszy start w wyborach i wyraziła przekonanie, że „świeża krew też oczywiście jest potrzebna”.
Wojciech Rudnicki to 45-letni mieszkaniec Ciechanowa, żonaty, ojciec 15-letniego syna. W wyborach startuje pierwszy raz. Swoim zachowanie i postępowaniem zamierza zachęcić mocną część mieszkańców powiatu ciechanowskiego, aby oddali głos na jego kandydaturę.
Cezary Jedynak (53 l.) z zawodu jest opiekunem medycznym, pracuje w Domu Pomocy Społecznej na ul. Kruczej.
Bolesław Ozdarski zapewnił, że będzie się starał „aby było naprawdę dobrze w Ciechanowie i w powiecie”. Ma dwóch synów, dwie córki oraz pięcioro wnucząt.
Cezary Bobowski (31 l.), od 8 lat szczęśliwy mąż, od 4 lat ojciec. Obecnie dyrektor Biura Senatora Krzysztofa Bieńkowskiego, magister administracji. To jego drugi start w wyborach do Rady Powiatu Ciechanowskiego.
Tadeusz Wieczorek ma 58 lat, jego hasłem wyborczym jest: „Słuchać i służyć ludziom”, od 5,5 roku jest radnym w Radzie Powiatu, a także od 14 miesięcy w Zarządzie. „Hasło „Słuchać i służyć ludziom” nasunęło mi się dlatego, że będąc w Zarządzie gdzie tyle dobrego robimy dla mieszkańców z panem Starostą i całą ekipą Prawo i Sprawiedliwość, chcę się wsłuchiwać w głos mieszkańców. Teraz obecnie mamy budżet 205 mln, to jest 141% budżetu z 2023 roku.” – mówił kandydat.
Beata Kurek zaczęła od przekazania życzeń od posła Jacka Ozdoby, któremu nie udało się dojechać na spotkanie. Następnie mówiła: „Ja startuję po raz kolejny w wyborach, więc nie jest to dla mnie nowość. Z zawodu jestem chemikiem, pracuje od kilku lat w administracji rządowej w Urzędzie Wojewódzkim, jestem dyrektorem Biura Posła Jacka Ozdoby również od kilku lat. Moje hasło: „Zawsze blisko ludzi”. Jako prezes Stowarzyszenia Perspektywa przez wiele lat działamy na terenie powiatu ciechanowskiego, płockiego, jesteśmy też uhonorowani wieloma nagrodami i stąd to nasze hasło. Blisko ludzi bo widzimy zawsze człowieka.”
Jan Andrzej Kaluszkiewicz (73 l.) mówił: „Starostą jestem od 28 grudnia 2022 roku. Musieliśmy zrobić w starostwie porządek, bo naprawdę było fatalnie. Widzicie ten dom za starostwem, który jest symbolem tego, co było wcześniej, ale w ciągu jednego roku zwiększyliśmy budżet ze 141 mln na 205 mln. To jest nasz sukces. Dług też się minimalnie zwiększył, ale to jest normalne przy takim budżecie. Budujemy teraz Centrum Wytchnieniowe, które będzie oddane prawdopodobnie w czerwcu lub w lipcu. Robimy boiska szkolne, to są miliony złotych. Gotowe są sale gimnastyczne we wszystkich naszych szkołach, poza tym przede wszystkim drogi.
Słynna Leśna jest już dobrze rozkopana i budowa postępuje dobrze, idzie to wszystko planowo. Później będzie droga z Ojrzenia na Nowe Miasto i z Pałuk do Bogucina i jeszcze będzie Ślubowo. Obiecaliśmy zrobić w Sońsku mały mostek na tej głównej drodze i ograniczyć tempo przejazdu przez Młock, bo ludzie się skarżą, że tam szaleją samochody.”
Następnie zaprezentowano kandydatów do samorządu powiatu z okręgu wyborczego nr 2, który obejmuje gminy Ciechanów oraz Sońsk. Są to:
- RUDNICKI Sławomir Ireneusz
- GUTOWSKI Zbigniew
- GRABOWSKA Małgorzata Marzena
- HUMIĘCKA Anna Mirosława
- RADECKA Hanna Balbina
- DĘBSKI Leszek Wojciech
Leszek Wojciech Dębski pochodzi z Sarnowej Góry i pierwszy raz startuje do Rady Powiatu. Obiecuje, że „jeśli wygra, coś na pewno zmieni”.
Hanna Radecka również pierwszy raz startuje w wyborach do Rady Powiatu. „Jestem wolna bo jetem na rencie. Mam 1500 zł i z tego żyję dzięki PiS-owi” – mówiła.
Anna Humięcka mieszka w Rykaczewie, z wykształcenia jest rolnikiem i startuje po raz pierwszy.
Zbigniew Gutowski do Rady Powiatu startuje po raz kolejny. Mieszka w Gąsocinie, a jego hasło to „Słuchać i służyć ludziom”. „Tak jak do tej pory najważniejsze inwestycje w moim regionie to inwestycje drogowe. Zostało nam jeszcze do zrobienia dużo: w moim miejscu zamieszkania czyli w Ślubowie, to jest odcinek drogi, który ma ponad 2 km, następna droga to jest oczywiście bardzo ważna dla mieszkańców gminy Sońsk, jak również dla całego powiatu i północnej części Mazowsza tj. skrót połączenia z Warszawą czyli odcinek, który jest w najgorszym stanie w tej chwili, jego nawierzchnia to są wyboje, to jest ugór – od ronda w Gąsocinie do miejscowości Kałęczyn, potem już mamy gminę Świercze i tam już jest piękna, wyremontowana nawierzchnia drogi, przez Nasielsk, Pomiechówek do Warszawy.
Kolejna droga to jest odcinek przez miejscowość Gutków, to jest odcinek około 2100 m, który już ma dokumentację techniczną. Kolejna droga, to jest już też dokumentacja wykonana, tj. odcinek Sarnowa Góra – Gołotczyzna. Były oczywiście składane wnioski na niektóre z wymienionych odcinków o pozyskanie środków zewnętrznych, niestety niektóre z nich znalazły akceptację, ale znajdują się na liście rezerwowej.
I kolejna ważna inwestycja – centrum Sońska, to jest odcinek od jednego mostu dużego przy kościele w Sońsku do mostu na tzw. Strudze, to jest około 800 m. I jest też tutaj dobra informacja, ponieważ jest już dokumentacja wykonana, czekamy tylko na fundusze zewnętrzne bo wiemy, że powiat nie ma swoich dochodów, musimy korzystać z wszystkich programów, które oferuje nam Rząd i środki unijne, środki województwa mazowieckiego i oczywiście dokładamy swoim kredytem. Moje hasło „Słuchać i służyć ludziom”, jak do tej pory współpraca mi się dobrze układa i liczę na poparcie w kolejnych wyborach.” – mówił kandydat.
Sławomir Rudnicki jest radnym Rady Powiatu Ciechanowskiego, przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Środowiska. Jest również członkiem Komisji Budżetowo-Finansowej. „Można dużo mówić, ale ja uważam, że wolę działać niż mówić. Jestem szczęśliwym emerytem od kilku miesięcy. Byłem pracownikiem Urzędu Gminy, a potem pracownikiem Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnem. Pracować na wsi dla mnie to była przyjemność.
Jestem mieszkańcem powiatu ciechanowskiego, a pracowałem w sąsiednim powiecie. Do dzisiaj mam lajki, do dzisiaj ludzie mnie pozdrawiają i mówią, że muszą się przemeldować na teren powiatu ciechanowskiego, żeby oddać na mnie głos.” – mówił.
W dalszej kolejności zaprezentowali się kandydaci do Rady Powiatu z okręgu nr 3, który obejmuje Miasto i Gminę Glinojeck oraz Gminę Ojrzeń:
- KUMINIARCZYK Elżbieta Wioleta
- WESOŁOWSKI Paweł
- ZUBELEWICZ Stanisław Janusz
- LEWANDOWSKA Marlena
- MARKOWSKA Agnieszka
Agnieszka Markowska ma 49 lat i jest rodowitą glinojecczanką, od 25 lat jest nauczycielem języka polskiego, jest również czynnym egzaminatorem maturalnym. Prywatnie od 27 lat szczęśliwa żona, matka dwójki dorosłych już dzieci. W wyborach startuje po raz pierwszy. „Jestem nowicjuszką w tym gronie, ale mam zacnych, doświadczonych kolegów i myślę, ze przy współpracy tak wspaniałych osób, możemy wiele dokonać” – stwierdziła kandydatka.
Marlena Lewandowska ma 37 lat i mieszka w Luberadzu, gm. Ojrzeń. Z wykształcenia jest menedżerem ze specjalnością rachunkowość i controlling, w związku z tym „chciałaby ten budżet powiatu rozłożyć na części pierwsze i wyskrobać coś dla okręgu 3”. Zawodowo związana jest z resortem Obrony Narodowej, nie są jest obce zagadnienia z bezpieczeństwa. Prywatnie mam 4 dzieci. Uważa, że kobiety powinny iść do samorządu, że mają dużo do dania temu samorządowi bo są osobami, które potrafią działać na wielu polach” – kandydatka zakończyła prezentację życzeniami z okazji Dnia Mężczyzn.
Stanisław Zubelewicz ma „28 lat do setki”. Ma wykształcenie wyższe techniczne i ekonomiczne, związany był z cukrownictwem, był budowniczym i prezesem Cukrowni Glinojeck S.A., następnie związany z branżą cukrowniczą w innych miejscach, obecnie na emeryturze. Od 2014 roku, czyli od dwóch kadencji, Radny Rady Miejskiej w Glinojecku, gdzie jest wiceprzewodniczącym. Pracując w samorządzie miejsko-gminnym, złożył szereg inicjatyw oraz pomysłów, między innymi tężnię solankową w Glinojecku, która będzie wybudowana w tym roku. Mając dużą wiedzę i doświadczenie samorządowe, planuje przenieść swoją pracę na poziom powiatu.
Paweł Wesołowski pochodzi z Ciechanowa, mieszka w Dąbrowie, gm. Ojrzeń. Ma 36 lat, żonę i dwoje dzieci.
Elżbieta Kuminiarczyk była radną w Gminie Glinojeck, obecnie po raz drugi jest w Radzie Powiatu Ciechanowskiego, gdzie jest wiceprzewodniczącą. „Mam nadzieję, że tak jak od półtora roku, będzie nam dane decydować i realizować wszystkie potrzeby, jakie są w naszym powiecie, bo każdemu z nas leży na sercu nie tylko jego region, ale cały powiat. Mam nadzieję, ze tak jak mamy dzisiaj, że mamy wpływa na co idą środki i będzie też tak za kilka miesięcy. Czy liczę na głosy? Myślę, że wygrają ci, którzy powinni tam być i ktokolwiek będzie, to wiem, że o ile będziemy decydować, to będzie dobrze” – mówiła kandydatka.
Potem przyszedł czas na kandydatów do Rady Powiatu Ciechanowskiego z okręgu nr 4 (Gmina Grudusk, Gmina Gołymin-Ośrodek, Gmina Opinogóra Górna, Gmina Regimin). Są to:
- BARAŃSKI Mariusz
- LISZEWSKI Grzegorz
- MORAWSKI Piotr
- ZABOROWSKA Monika
- MALINOWSKA Wiesława
Wiesława Malinowska kandyduje po raz pierwszy, ma 44 lata, jest osobą niepełnosprawną, szczęśliwą żoną i matką czwórki dzieci, dwojga już dorosłych.
Monika Zaborowska pochodzi z Wiśniewa, gm. Grudusk. „Jestem osobą, która potrafi działać i też słuchać, jak tylko będzie taka potrzeba, zawsze można na mnie liczyć. Jestem mamą dwójki dzieci. Liczę na państwa głosy.” – mówiła kandydatka.
Grzegorz Liszewski mieszka w Szulmierzu, gm. Regimin. Żonaty, dwoje dzieci. Obecnie pracuje w służbach mundurowych. Jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. „Życzę sobie dalszej owocnej w powiecie z Zarządem i p. Starostą” – podsumował kandydat.
Mariusz Barański. Pochodzi z Lekowa „najpiękniejszej wsi w powiecie”. Zawodowo nauczyciel w Szkole Podstawowej w Regiminie i Szkole Podstawowej w Zeńboku. Oprócz tego przewodniczący Komisji Budżetu w gminie Regimin, czyli jest radnym. „Kandydując do Rady Powiatu, chciałbym walczyć przede wszystkim o rozbudowę infrastruktury, ponieważ w powiecie drogi są fatalne. Przede wszystkim chodzi mi o drogę z Regimina do Klic, z Karniewa do Zeńboka. Oprócz tego chciałbym rozwijać szkolnictwo zawodowe, rozwijać współpracę między samorządami, rozwijać współpracę między powiatem, a przedsiębiorcami i rolnikami. Jako członek Rady Powiatu będę zawsze stać za rolnikami” – zapowiedział kandydat.
Po prezentacji kandydatów do Rady Powiatu zabrał głos starosta Jan Andrzej Kaluszkiewicz:
„Przeciwnicy grają nie fair, idą na ostro, idą na zwarcie. My będziemy hojni, będziemy prowadzić kampanię normalną bez żadnych ekscesów. Wydaje mi się, że jest to bardziej fajne niż obrzucać kogoś błotem bo jak to się mówi, obrzucając kogoś błotem samemu można się ochlapać. Taka jest moja propozycja.” – propozycję tę przyjęli wszyscy zgromadzeni.
Następnie zaprezentowano kandydatów do Rady Miasta Ciechanów. Jako pierwsi zaprezentowali się kandydaci w okręgu wyborczym nr 1 (osiedla Powstańców Wielkopolskich, Kargoszyn i Podzamcze):
- BRONOWSKI Stanisław Hubert
2. DOBROSIELSKI Krzysztof
3. CHODOWSKA Renata
4. WACHNIK Eugeniusz
5. CHULEK Hanna Czesława
6. MICHALCZYK Ewa Teresa
7. CICHOLSKI Miłosz Seweryn
Miłosz Cicholski ma 37 lat, jest magistrem ekonomii, prywatnym przedsiębiorcą, a prywatnie mężem i tatą 5-letniej córeczki.
Eugeniusz Wachnik jest emerytem, dodatkowo pracuje. „Myślę, że będę starał się dobrze pracować jako Radny Miasta Ciechanów” – zapewnił.
Renata Chodowska zamierza wygrać tę kampanię: „Nie idę po to żeby przegrać i powiedzieć: nie udało się. Jesteśmy tu po to żeby walczyć, żeby zwyciężać i po ta żeby zmienić, to co się dzieje na terenie miasta. Czas zmienić i przewietrzyć całe miasto, bo to co się dzieje nie przynosi niczego dobrego dla nas młodych ludzi, którzy niestety wyjeżdżają, kształcą się i uciekają bo tu nie ma perspektyw. Czas te perspektywy znaleźć, a my jesteśmy po to, aby je przynieść”.
Krzysztof Dobrosielski jest ciechanowianinem, przez 30 lat był żołnierzem zawodowym. Obecnie pracuje w starostwie powiatowym w Ciechanowie. Prywatnie jest mężem i ojcem czwórki dzieci, w tym trójki 15-latków.
Stanisław Hubert Bronowski jest najmłodszym kandydatem. „Uważam, że głos młodych powinien być słyszany w Radzie Miasta, ale bez doświadczenia nic nie zdziałamy. Ja tutaj w Ciechanowie mam rodzinę, dziadków i wiem jak ważny jest ten głos również starszego pokolenia, które ma często inne spojrzenie, ale właśnie sztuką jest to połączyć, żeby Ciechanów stał się miejscem dobrym do życia niezależnie od wieku i mam nadzieję, że z tą wspaniałą drużyną uda nam się to zrobić. Dlatego głosujmy na energię młodych, ale i doświadczenie pokoleń.” – mówił młody kandydat.
Potem zaprezentowali się kandydaci z okręgu nr 2 (osiedla Kwiatowe, Bloki i Zachód):
- RACKI Jerzy
- PRUSIŃSKI Janusz Arkadiusz
- KRYSIEWICZ Ewa Grażyna
- GŁUSZNIEWSKA Weronika
- KORYTKOWSKA Elżbieta
Elżbieta Korytkowska jest pracownikiem Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Do Rady Miasta Ciechanów startuje po raz trzeci „jak to mówią do trzech razy sztuka”.
Ewa Krysiewicz jest rodowitą ciechanowianką i osobą doświadczoną zarówno życiowo, jak i zawodowo. Całe życie zawodowe związała ze szkołą im. gen Józefa Bema. Ceni sobie w życiu rodzinę, bezpieczeństwo, zdrowie i wiedzę. „Bez wiedzy będziemy dzisiaj odcięci od korzeni, a to się dzieje na naszych oczach, dlatego apeluję, żeby pamiętać iż to co najważniejsze, nasza tożsamość i umiłowanie do „małej ojczyzny”, to najważniejsze co dla przyszłości naszych młodych pokoleń jest istotne. A ponadto dla tych młodych właśnie, bo już dla starszych i doświadczonych dużo zrobiono, ale młodzi potrzebują rzetelnej wiedzy i również miejsc rozrywki właściwych dla siebie. Jestem osobą energiczną, może czasami bezkompromisową, ale to co zaczynam z reguły kończę.” – mówiła kandydatka.
Jerzy Racki zaczął od pytania, czy na sali są rodzice. Okazało się, że jest ich bardzo dużo. „Pewnie każdy z nas wie, co naszym dzieciom w pierwszej kolejności jest potrzeba: bezpieczny dom, ciepło rodzinne, jedzenie, ubranie, edukacja. To pewnie te najbardziej potrzebne elementy. Natomiast dopiero jak starczy pieniędzy to zabieramy dzieci do lunaparku, do kina, kupujemy ciekawe zabawki. W Ciechanowie jest troszeczkę inaczej. My idziemy do wyborów, cała nasza drużyna, żeby to było dobrze poukładane. Żebyśmy najpierw mogli wydawać pieniądze na infrastrukturę drogową, kanalizacyjną, oświatową, a dopiero jeśli starczy, to żebyśmy kupowali te błyskotki. Niestety w tej kadencji, której miałem przyjemność być radnym, nie zawsze tak było.
My idziemy do wyborów po to, aby nie było już zakupów hamaków, 3 sztuk za 113 tys. złotych. Żeby nie było zakupu 400 prętów metalowych połączonych na głównej ścianie Parku Torus za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Idziemy do wyborów, po to żeby w pierwszej kolejności nie kupować choinki pod Ratuszem, która stoi w okresie bożonarodzeniowym za ponad 150 tys. złotych. Idziemy po to, żeby spełniać rzeczywiste oczekiwania i pragnienia naszych mieszkańców. Żeby pieniądze z budżetu miasta były mądrze, rozsądnie, racjonalnie wydawane. – zapowiedział kandydat.
W dalszej kolejności zaprezentowali się kandydaci z okręgu nr 3 (osiedla Śródmieście, Aleksandrówka i Aleksandrówka II):
- RUTKOWSKI Marek
- KWIATKOWSKI Leszek Włodzimierz
- SMOSARSKA Monika
- ORYSIAK Piotr Paweł
- KARPIŃSKA Maria Alicja
- WOJDA Agnieszka
- MAJEWSKA Katarzyna Maria
- KĄCKA Jolanta Justyna
Jolanta Kącka zawodowo jest pracownikiem wydziału Rozwoju Inwestycji i Zamówień Publicznych w starostwie, odpowiada za przebieg procesów inwestycyjnych powiatu. Jako społecznik jest autorką zwycięskich projektów obywatelskich. W 2023 roku „Modernizacja i doposażenie placu zabaw na osiedlu Aleksandrówka”, w tym roku na osiedlu Śródmieście „Budowa boiska do gry w piłkę nożną przy Szkole Podstawowej nr 1”. Projekt zdobył 588 głosów i w tym roku jeszcze zostanie wybudowane to boisko. Prywatnie kandydatka jest żoną i mamą trzech synów.
Piotr Orysiak ma 39 lat, jest szczęśliwe żonaty od 14 lat i jest tatą dwójki dzieci. W wyborach startuje pierwszy raz.
Monika Smosarska mieszka i pracuje w Ciechanowie. Do Rady Miasta kandyduje po raz drugi.
Leszek Kwiatkowski ma 63 lata, jest żonaty, ma dwie córki. Jest prawnikiem, pracuje w Polskim Banku Spółdzielczym w Poznaniu.
Marek Rutkowski jest „wierny Prawu i Sprawiedliwości, zawsze, od zawsze i będę wierny, bo jest to partia polityczna, która skupia patriotów, i idealistów. Ja ją tak postrzegam i myślę, że się nie mylę. Jestem nauczycielem, dyrektorem szkoły, ale przede wszystkim jestem mężem i ojcem dwojga dorosłych dzieci. To jest dla mnie radość. Startuję do Rady Miasta, by stworzyć piękny Ciechanów, który będzie miejscem przyjaznym do życia dla młodych, ale także dla starszego pokolenia.
Naszym hasłem jest „Bądźmy razem”. Te słowa „Bądźmy razem” szczególnie dzisiaj są bardzo ważne, zważając na wiele zagrożeń. Zagrożeń za naszą granicą, zagrożeń również wewnętrznych, które widzimy, których się obawiamy, chociażby związanych z Zielonym Ładem. Ale moim hasłem jest także „Służyć mieszkańcom i zabiegać o rozwój miasta”. Co to znaczy? Służyć mieszkańcom to znaczy wychodzić na przeciw ich oczekiwaniom, ich prośbom, ich wszystkim sprawom, z którymi zwracają się do radnych. Co to znaczy zabiegać o rozwój miasta? Przede wszystkim zapobiegać negatywnym tendencjom, które niestety nas dotyczą. Są dwie takie podstawowe negatywne tendencje. A mianowicie: starzenie się Ciechanowa, po drugie odpływ młodych mieszkańców. Dlaczego wyjeżdżają młodzi? Dlatego, że nie widzą tu dla siebie perspektyw.
Musimy zrobić wszystko, żeby zapewnić im atrakcyjne miejsca pracy, ale także by stworzyć nowoczesny program mieszkaniowy dla młodych. I z tymi ideami zamierzam wejść do Rady Miasta na trzecią kadencję.” – mówił Marek Rutkowski.
Na koniec zaprezentowali się kandydaci z okręgu nr 4 (osiedla Płońska, Słoneczne i Przemysłowe):
- KUŹMA Agnieszka Maria
- BRZOZOWSKI Adrian Roman
- MARCINIAK Zygmunt
- ZADROŻNA Monika
- STEMPNIEWSKI Arkadiusz
- ARUMIŃSKA Iwona
- PIOTROWSKI Mikołaj Robert
Arkadiusz Stempniewski jest po SGGW, kierunek rachunkowość, jego hasło to; „Blisko i pomocnie”. Jest również w grupie osób niepełnosprawnych.
Zygmunt Marciniak: „Mówiono wiele o różnych planach. Jestem członkiem klubu Gazety Polskiej i członkiem Zarządu Miasta Ciechanów. Nie nadstawiajmy drugiego policzka…Po prostu idźmy do tych wyborów. Nie miejmy nadziei, my musimy te wybory wygrać, żeby powstrzymać to zło, które jest na górze. Żeby ono nie weszło do naszego powiatu, do naszego miasta, do naszych rodzin.” – mówił kandydat.
Adrian Brzozowski: „Wybory samorządowe są dla mnie czymś nowym, startuję po raz pierwszy. Natomiast sprawy samorządowe nie są zupełnie nowe, ponieważ od 8 lat jestem związany z samorządem. Przez 6 lat pracowałem w Urzędzie Miasta Ciechanów, więc te sprawy administracyjne znam od kuchni i cieszę się, że kandydaci poruszyli tematy gospodarowania budżetem miasta, bo o tym musimy głośno mówić. Takich inwestycji, o jakich mówił radny Racki wspomniał jest znacznie więcej. To jest kilkaset tysięcy wydane np. na zielony labirynt, który obecnie służy za wychodek dla psów.
Ja idę do wyborów pod hasłem: „Nowa Rada, nowe szanse”. Nowa Rada to szanse na realizację tych inwestycji, które są pomijane przez obecną władzę, tych inwestycji, które nie zostały uwzględnione np. infrastruktura drogowa na „osiedlu świętych”. Tam ludzie po ciemku chodzą do kościoła, po błocie. To jest przerażające. Musimy również solidaryzować się z mieszkańcami ul. Miłej na osiedlu Krubin. Jak można dopuścić do sytuacji, gdzie włodarz miasta, odmawia spotkania z mieszkańcami? Odmawia wysłuchania ich postulatów, które są ważne. Przede wszystkim Rada Miasta powinna wsłuchiwać się w potrzeby mieszkańców, bo samorząd służy w rozwiązywaniu problemów i z takim hasłem idę do tych wyborów.” – przemawiał kandydat.
Agnieszka Kuźma jest Radną Rady Miasta Ciechanów od dwóch kadencji. Jest wiceprzewodniczącą Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Z zawodu jest głównym specjalistą do spraw BHP i na co dzień, pracuje jako kierownik do spraw BHP w dużych obszarach produkcyjnych. „Bardzo spełniam się w swoim zawodzie, kwestie bezpieczeństwa są dla mnie bardzo ważne. Zawsze słucham głosów mieszkańców i dziękuję, że do tej pory darzyli mnie zaufaniem. Obiecuję, że nie zawiodę.” – zapewniła kandydatka.
Kandydatem do Sejmiku Województwa Mazowieckiego jest Łukasz Cicholski.
Warto wspomnieć, że kandydaci nie wiedzieli, że będą musieli zaprezentować się na scenie i powiedzieć coś o sobie, ale sprawili się bardzo dobrze.
Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl
Źródło informacji: publiczne wystąpienia kandydatów i prowadzących konwencję – 10.03.2024