Anna Fryczkowska gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

W czwartek 15.09.2021 r. gościem biblioteki publicznej w Krzywej Hali była Anna Fryczkowska – pisarka, dziennikarka i tłumaczka. Spotkanie z gościem poprowadziła Mirosława Lewandowska – Wołosz, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, regionalistka.

Anna Fryczkowska

Pisarka opowiedziała, jak zauroczyła ją postać Marianny Razikowej, jak przebiegał proces zbierania informacji do książki oraz jaką rolę odegrały w nim sny i malowane makaty Marianny.

Warto wspomnieć, że piękny zbiór tych makat posiada Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i część z nich eksponuje na stałej wystawie.

A Tak spotkanie wspomina Anna Fryczkowska:

Ciechanów – spotkanie autorskie. Bosko! Tyle osób słuchało opowieści o cyrkówce Mariannie! Dziękuję za zaproszenie, bardzo. Za rozmowę. Za slajdy z obrazami cyrkówki Marianny Razik na ścianie. Za inspirujące pytania.

Tak bym chciała, żeby w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, które przechowuje w magazynach mnóstwo obrazów Marianny, a pokazuje ich publiczności ledwie kilka, można było obejrzeć je wszystkie. Zrobicie wystawę stałą poświęconą niezwykłego, utalentowanego rodzeństwa cyrkowców, a zarazem malarki i rzeźbiarza, Marianny i Jana Razików?

Źródło: Facebook pisarki

Anna Fryczkowska to autorka książek: Cyrkówka Marianna, Wdowinek, Równonoc, Od Deski do Deski, Żony jednego męża, Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki), Kurort Amnezja, Z grubsza Wenus, Starsza pani wnika, Kobieta bez twarzy, Trafiona-zatopiona, Straszne historie o otyłości i pożądaniu.

Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, Anna Fryczkowska, Mirosława Lewandowska – Wołosz – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, regionalistka.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: tekst Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie.

Previous ArticleNext Article