„Beksiński w Opinogórze” – wystawa obrazów znanego malarza w Muzeum Romantyzmu

W czwartkowy wieczór 16.09.2021 r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze została zaprezentowana wystawa obrazów słynnego malarza Zdzisława Beksińskiego. Wystawa została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika.

Inicjatorami zorganizowania wystawy obrazów Beksińskiego są: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie oraz Muzeum Historyczne w Sanoku.

Wczorajszy wernisaż poprzedziła prezentacja sylwetki znanego malarz, rzeźbiarza, fotografika, rysownika, projektanta – Zdzisława Beksińskiego, która została zaprezentowana w materiale video.

Warto wspomnieć, że bardzo uzdolniony artysta niestety nie miał życia usłanego różami. Od urodzenia śmierć była mu bliska a życie zamiast go chwilami rozpieszczać dodawało mu długiego cierpienia… zabierając mu dookoła najbliższych a potem i jego samego…

Sylwetka Zdzisława Beksińskiego została przedstawiona w reportażu Polskiego Radia, zachęcamy do jej przeczytania i wysłuchania audycji, która przybliży nam spojrzenie na jego mroczne dzieła sztuki.

Wystawa obrazów Beksińskiego dostępna będzie dla zwiedzających od 17 września do 31 października 2021 r. w budynku – „Dwór” Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, gdzie będzie można zobaczyć 55 pięknych dzieł sztuki. Poniżej prezentujemy tylko kilka fotografii obrazów z wczorajszego wernisażu.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: materiał prasowy, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Previous ArticleNext Article