BON TURYSTYCZNY NA KAŻDE DZIECKO 500 zł

Dzisiaj 08.06.2020 w Ustce Prezydent Andrzej Duda ogłosił szczegóły Bonu Turystycznego – jako inicjatywę prezydencką we współpracy z Rządem Rzeczypospolitej Polski i panią premier Jadwigą Emilewicz.

W ostatnim czasie pracowaliśmy nad tymi rozwiązaniami bardzo pilnie, także we współpracy z panią prezes Gertrudą Uścińską szefem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – poinformował prezydent.

Bon Turystyczny będzie miał długi termin realizacji do końca 2021 r. Będzie przeznaczony na usługę turystyczną w naszym kraju.

Będzie skierowywany do rodzin wychowujących dzieci, jeżeli w rodzinie są dzieci, jeżeli ktoś wychowuje dzieci, będzie mógł na dzieci ten bon turystyczny otrzymać – to będzie 500 zł na każde dziecko.

Bon będzie miał postać elektroniczną (cyfrową) i będzie uzyskiwało się poprzez zarejestrowanie na platformie usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS po zarejestrowaniu się na tej platformie i zweryfikowaniu, że dotyczy to osoby uprawnionej wyrazi zgodę na otrzymanie takiego bonu turystycznego.

W momencie kiedy zgłosimy się do usługodawcy – biuro podroży, wykupując dla dzieci obóz, kolonie lub inny wyjazd, zgłaszamy że będziemy korzystać z bonu turystycznego. Pieniądze mają zasilić polską branże turystyczną i będą wypłacane podmiotom branży turystycznej.

Źródło:

  • Strona Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (teksty i grafika)
  • Wypowiedzi publiczne – Prezydent RP Andrzej Duda
Previous ArticleNext Article