Ciechanowskie Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” z zielonym światłem

Psycholog, terapeuta uzależnień i radca prawny nadal będą do dyspozycji potrzebujących pomocy. A to za sprawą wczoraj (17 maja) podpisanej umowy. W poniedziałek 17.05.2021 r. w budynku domu parafialnego „Katolik” przy ul. Ściegiennego 18 w Ciechanowie odbyła się oficjalna inauguracja działalności ciechanowskiej filii Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” w Płocku. Doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Centrum, reprezentowanym przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę a Starostą Ciechanowskim Joanną Potocką-Rak i sekretarzem miasta Ciechanowa Adrianną Saganek. Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” filia w Ciechanowie formalnie zainaugurowała swoją działalność 17 maja.

Obecnie wiele osób potrzebuje różnorakiej pomocy, są to m.in. skutki pandemii. Dzięki życzliwej współpracy i wysiłkowi wielu osób ten postulat stał się w Ciechanowie rzeczywistością. To bardzo potrzebna filia, przejaw dobrej, szlachetnej współpracy struktur samorządowych i Kościoła, po to, aby przychodzić z pomocą człowiekowi, który jest w potrzebie – podkreślił biskup płocki.

Centrum dysponuje salą terapii grupowej, pracownią diagnozy pedagogicznej, pracownią diagnozy psychologicznej, salą mediacji rodzinnej, dużą salą konferencyjną oraz salami terapii indywidualnej. Centrum prowadzi treningi komunikacji interpersonalnej, asertywności i terapię zranień. Pomoc świadczona jest osobom przeżywającym kryzysy na przykład po utracie bliskiej osoby.

Źródło:

  • Tekst Julita Borowska
  • Zdjęcia:Kazik Kosmala
Previous ArticleNext Article