Wspaniały program i dobra zabawa w plenerze – pełen atrakcji Dzień Dziecka w Chotumiu, Gmina Ciechanów

W sobotę 1 czerwca 2024 na placu przy Szkole Podstawowej w Chotumiu, Gmina Ciechanów odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Wójta Gminy Ciechanów Stefana Pawłowskiego.

W programie znalazło się mnóstwo atrakcji dla dzieci w różnym wieku, a także dla całych rodzin. Dla najmłodszych oraz nieco starszych uczestników przygotowano między innymi:

  • prezentację wozów strażackich i motocykli (Klub Wolny Wydech),
  • Konkurs Małych Talentów,
  • występ zespołu Beginers,
  • dmuchaną zjeżdżalnię i plac zabaw,
  • watę cukrową, popcorn, lody, grilla,
  • animacje, konkursy,
  • liczne niespodzianki.

Wójt Gminy Ciechanów Stefan Pawłowski o imprezie i przygotowanych atrakcjach, a także planach, by co roku zmieniać miejscowość, w której odbędzie się Dzień Dziecka:

„Te miejscowości, które dysponują podobnym placem, jak tu w Chotumiu, jak również w Ujazdówku, gdzie był w ubiegłym roku Dzień Dziecka, myślę, że też będą mogły liczyć na to, że tego typu imprezy zagoszczą i do nich.

Wydaje mi się, że frekwencja jest dobra. Pogoda dopisuje, widocznie nad Gminą Ciechanów pogoda jest zawsze dobra na imprezy. Przede wszystkim jest i plac zabaw – a więc dmuchańce, są konkursy „Mam Talent”, są pokazy pierwszej pomocy, a więc takie praktyczne rzeczy, ale również tor przeszkód strażacki. Myślę, że również takich mniejszych, większych atrakcji jest dużo, tak że każdy według swojego uznania coś znajdzie dla siebie.”

Karol Makijonko – Przewodniczący Rady Gminy Ciechanów, który po raz pierwszy od objęcia swojej funkcji wziął udział w tego typu imprezie, podzielił się wrażeniami z Dnia Dziecka:

„Co najważniejsze oczekujemy, że będzie piękna, wspaniała pogoda, wspaniała zabawa, bardzo dużo mieszkańców gminy przyjdzie na Dzień Dziecka i będzie się bardzo dobrze bawiło. Dzień Dziecka jest to szczególny dzień dla dzieci, jest to ich święto, więc jestem przekonany, że znajdą wiele atrakcji, które im się w tym dniu spodobają.”

Również przybyli na wydarzenie mieszkańcy chętnie dzielili się wrażeniami oraz nie szczędzili pochwalnych opinii:

  • „Przepyszne stanowisko z truskawkami w czekoladzie, gofry, przecudnie jest. Pogoda nam dopisuje, dzieci są szczęśliwe, grill jest super, kiełbaski przepyszne. Super zabawa. Jak najwięcej takich imprez, tym bardziej, że dla dzieci. Dorośli też korzystają, ale dla dzieci jak najwięcej takich imprez.”
  • „Fajne atrakcje, fajnie przygotowane wszystko jest, miła atmosfera.”
  • „Myślę, że to jest początek takiego dobrego rozwoju, spotkań, relacji między ludźmi, wyjścia z takiej sfery komfortu. Super sprawa. Co roku powinno się zmieniać miejsce takich spotkań, wtedy ludzie wychodzą do siebie, spotykają się, relacje zacieśniają.”

Dzień Dziecka w Chotumiu był z pewnością udaną imprezą, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dzień Dziecka – 01.06.2024

 

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article