Dzień Dziecka w Regiminie: zabawy, konkursy i atrakcje dla najmłodszych

W sobotnie popołudnie 1 czerwca 2024 Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska zaprosiła najmłodszych mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Na boisku sportowym w Regiminie, czekało na dzieci mnóstwo różnorodnych atrakcji.

Animacje dla najmłodszych prowadziła Agnieszka Grzejda, każde z dzieci mogło całkowicie za darmo korzystać z dmuchańców oraz zjeść watę cukrową. Natomiast Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Regiminie zorganizowała stoisko, przy którym zorganizowany został konkurs profilaktyczny ze słodkimi nagrodami.

Kolejnym miejscem, gdzie młodzi mieszkańcy Regimina mogli wygrać atrakcyjne nagrody oraz poszerzyć świadomość ekologiczną, było stoisko z „Czystego powietrza”.

Wśród przygotowanych stoisk, nie mogło zabraknąć Koła Gospodyń Wiejskich w Regiminie, które przygotowało pyszne, darmowe napoje dla dzieci. Smakowite ciasta można było zakupić na stoisku Rady Rodziców w Regiminie. Dochód ze sprzedaży słodkości został przeznaczony na działalność Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Regiminie.

Wielu małych chłopców, lecz również i dziewczynek marzy o pracy policjanta. Dzięki stoisku Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, mogli już teraz spełnić swoje marzenie i zapoznać się z zawodem policjanta oraz wziąć udział w pełnej emocji grze terenowej.

Kolejnym wymarzonym przez wiele dzieci jest zawód strażaka i dla nich również nie zabrakło atrakcji. Ochotnicza Straż Pożarna w Pawłowie przygotowała stoisko, na którym można było obejrzeć sprzęt, z którego korzystają strażacy podczas akcji ratowniczych. Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Lekowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jarlutach Dużych udostępniły samochody gaśnicze.

Wszystkie dzieci miały również możliwość udziału w loterii z nagrodami. W namiocie informacyjnym Gminy Regimin były dostępne opaski na rękę z numerkami, które brały udział w losowaniu. Młodzi mieszkańcy musieli wykazać się cierpliwością oraz ostrożnością, ponieważ żeby odebrać nagrodę, trzeba było osobiście uczestniczyć w losowaniu, a rozerwane opaski nie były uwzględniane.

Ponieważ Regimin ominęły popołudniowe burze i panowała piękna, słoneczna pogoda, wszyscy z niecierpliwością czekali na główną atrakcję czyli „piana party”. Dzieciaki znakomicie się bawiły i z żalem przyjęły zakończenie imprezy.

Zdjęcia z Dnia Dziecka – Gmina Regimin 01.06.2024

 

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article