Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia gośćmi Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

W niedzielę 26 marca 2023 r. na scenie koncertowej Oranżerii w Muzeum Romantyzmu wystąpiła Joanna Trzepiecińska – polska aktorka teatralna, filmowa i piosenkarka, którą z pewnością znamy z filmów: Osiecka, Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Na Wspólnej czy Sztuka kochania z 1989 r. w reżyserii Jacka Bromskiego wówczas aktorka wcieliła się w rolę Anny…

Artystce na scenie towarzyszył wspaniały pianista jazzowy – Bogdan Hołownia, który jest akompaniatorem wokalistek jazzowych, pedagogiem i wykładowcą. Razem w muzycznym duecie pięknym śpiewem, graniem utworów kabaretowych, wesołymi dowcipami rozbawiali pełną salę publiczności.

Pianista Bogdan Hołownia wspaniale wykonywał utwory nieżyjącego już Jerzego Wasowskiego którego twórczością jest zafascynowany.

Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia

Było to pierwsze w tym roku spotkanie z publicznością z cyklu „Teatr Jednego Aktora”, gdzie na scenie wystąpiła Joanna Trzepiecińska. Zaraz po koncercie odbyła się wystawa – Galeria Jednego Obrazu, w której przedstawiony został obraz Wilhelma Kotarbińskiego „Trzy Marie u grobu Chrystusa”.

Wystawę można oglądać jeszcze w najbliższych dniach, zapraszamy do Dworu Krasińskich w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article