„Dla Ciebie Mamo” – koncert w wykonaniu „Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów” i „Mały Ciechanów”

W niedzielę 26 maja 2024 w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu „Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów” i „Mały Ciechanów”. Muzyka grana na żywo, śpiew oraz taniec zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność, która po brzegi wypełniła salę widowiskową Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Koncert rozpoczęła piosenka „Nie ma jak u mamy”, którą zaśpiewał solista zespołu Michał Gogolewski.

To niezwykłe wydarzenie poprowadziły: szefowa „LZA Ciechanów” Rita Tarczyńska i Marcela Kędzierska, tancerka zespołu „Mały Ciechanów”, uczennica SP nr 5.

„Mama to taka osoba, która towarzyszy nam przez całe życie. To osoba, której my wszystko zawdzięczamy, gdyby nie ona nie byłoby nas na świecie. To jej miłość, to jej wsparcie, to jej dobroć pozwalają nam rozwinąć skrzydła, dorosnąć, dojrzeć i prowadzić oddzielny byt.” – tymi słowami Rita Tarczyńska wprowadziła publiczność w atmosferę koncertu.

W trakcie koncertu wystąpili soliści: Katarzyna Pomianowska, Ewa Furgał, Ewelina Makulska, Michał Gogolewski, Mateusz Sikorski i Paweł Dolecki. Zaśpiewali wzruszające piosenki poświęcone bohaterkom dnia – mamom, między innymi utwory „Tobie mamo”, „Powiadają ludzie”, „List do matki” i „Pieśń o matce”.

Przepiękne, ludowe brzmienia zaprezentowała kapela kierowana przez Jana Nowotkę, w której występują również Michał Szczyglak, Konrad Lusawa, Agata Lusawa, Katarzyna Ignatowska, Julia Ignatowska, Patrycja Ignatowska i Bartek Oczkowski.

Powiatowe Centrum Kultury dodatkowo przygotowało na zewnątrz specjalną, kwiatową ramkę, w której uczestnicy mogli wykonać pamiątkowe fotografie.

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article