Koncert „Śladami Jana Pawła II” w wykonaniu zespołu Zagan Acoustic

W niedzielę 20.06.2021 w kościele Św. Tekli (klasztorek) w Ciechanowie odbył się koncert pt. „Śladami Jana Pawła II” w wykonaniu zespołu Zagan Acoustic. Był to koncert z cyklu Festiwal Sztuki Sakralnej który odbywał się w dniach: 18 – 20 czerwiec 2021 r. Patronat nad festiwalem objął Prezydenta Miasta Ciechanów a patronat honorowy nad festiwalem objął Biskupa Piotra Libera – Biskup Płocki. Organizatorem koncertu była Parafia Św. Tekli w Ciechanowie.

Muzycy z gdańskiego zespołu Zagan Acoustic wybrali do koncertu utwory z krajów przez które podczas swojego pontyfikatu podróżował Papież Jana Pawła II. Były to zarówno kompozycje tak znane jak Bogurodzica i Barka – dumnie śpiewane przez kolejne pokolenia. Zabrzmią również kompozycje pochodzące z Ameryki Północnej i Południowej czy rozmaitych zakątków Europy. Nie zabrakło również kompozycji z Argentyny z której pochodzi obecny Papież Franciszek.

Informacje o zespole Zagan Acoustic

Zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku.

Muzycy od ponad 15 lat koncertują na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Nie ma gatunku w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach.

Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonią Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonią Dolnośląską.

Skład zespołu:

Paweł Zagańczyk – akordeon
Joachim Łuczak – skrzypce
Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon sopranowy
Jarosław Stokowski – kontrabas

Trzon repertuaru stanowią kompozycje autorskie, wykonywane również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Zdjęcia i video: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article