Koncert „W Weronie” z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida

W niedzielę 12.09.2021 r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej odbył się koncert poświęcony pamięci Cypriana Kamila Norwida.

Ach co to był za koncert…! Takiego wykonania poezji Norwida jeszcze nie słyszeliśmy! Wspaniali młodzi muzycy, z wielką pasją i zapałem zaprezentowali wiersze Cypriana w nowej, świeżej i nietuzinkowej odsłonie.


Wystąpili: Sara Chwastek (wokal), Kacper Rokosz (recytacje), Jan Łukasik (wibrafon, fortepian), Artur Łukasik (kontrabas), Joanna Błażej-Łukasik (słowo wiążące).


W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

Jak głosi uchwała, „w swojej twórczości Cyprian Kamil Norwid odwoływał się do narodowej i europejskiej tradycji, a zarazem był odważnym nowatorem oraz krytykiem różnych przejawów życia społecznego i politycznego. Patriotyzm podnosił do rangi najwyższej wartości. Podobnie ujmował jako świadomy oraz głęboko wierzący katolik kwestie etyczne, filozoficzne oraz teologiczne”.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Rok 2021 rokiem Cypriana Kamila Norwida na Mazowszu” finansowanego ze środków Samorządu Województwa.

Źródło: tekst Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article