Z poseł Anną Cicholską o konsultacjach dla emerytów i rencistów

5 stycznia 2023 poseł na Sejm RP Anna Cicholska zorganizowała konferencję prasową przed Inspektoratem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ciechanowie. Miejsce nie było przypadkowe, ponieważ poseł mówiła o konsultacjach z doradcą podatkowym ZUS skierowanych do emerytów i rencistów.

Poseł zaczęła od refleksji, że od wielu lat do jej biur w Ciechanowie, Mławie i Płocku zgłaszają się w głównej mierze seniorzy – renciści, emeryci oraz ich rodziny.

Rozmowy dotyczą utrudnionego kontaktu z doradcami emerytalnymi, szczególnie w dobie pandemii, ale nie tylko. Po dokładniejszym przyjrzeniu się sprawie, okazało się, że seniorzy mogą mieć kontakt z doradcą emerytalnym za pośrednictwem biur poselskich.

Konferencja przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Ciechanowie – 05.01.2023

Poseł Anna Cicholska nawiązała więc kontakt i współpracę z fachowym i kompetentnym doradcą emerytalnym, który pomoże emerytom i rencistom w rozwiązaniu ich problemów i wątpliwości poprzez jej biura poselskie. Konsultacje będą możliwe w każdy poniedziałek i środę, w godzinach od 12.00 do 15.00. Z konsultacji mogą korzystać sami emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny czy opiekunowie.

Konsultacje są możliwe już od 2 stycznia 2023 roku. Trzeba najpierw skontaktować się z biurem poselskim. Pracownicy biura będą umawiali każdego zainteresowanego na indywidualną rozmowę z konsultantem.

Zakres informacji będzie dotyczył właściwego naliczania świadczeń, czyli emerytur i rent, czasu przejścia na emeryturę, naliczania lat pracy i wszelkich innych wątpliwości dotyczących tej tematyki.

Poseł zdecydowała się na uruchomienie konsultacji poprzez jej biura, pomimo istniejących już infolinii ZUS w tym zakresie. Twierdzi, że zrobiła to, ponieważ pomimo, że istnieje infolinia, seniorzy i tak przychodzą po pomoc do jej biur.

Anna Cicholska wspomniała też o wydłużeniu wieku emerytalnego przez poprzedni rząd PO twierdząc, że „kobiety miały pracować o siedem lat dłużej”. Według niej „dla wielu była to praca do końca życia”. Skwitowała to refleksją, że „skupiono się nie na walce w mafiami VATowskimi, ale poprawianiu finansów państwa kosztem biednych emerytów i rencistów”.

Uważa, że „rząd Zjednoczonej Prawicy po wygranych wyborach obniżył wiek emerytalny i dba o emerytów i rencistów wprowadzając waloryzacje emerytur i rent, wprowadził programy Senior Plus i Aktywni Plus”.

Według poseł Anny Cicholskiej obecny rząd „przywrócił godność polskim seniorom, współpracuje z samorządami, czego owocem są powstające jak grzyby po deszczu kluby seniora”.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article