Ponownie nawiedza Krzywą Halę…

W sobotę 5 września 2020r. podczas IX Edycji Narodowego Czytania „Balladyna” – J. Słowacki, ponownie miała miejsce próba zakłócania spotkania literackiego jakie odbywało się w budynku Krzywej Hali – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie.

Ten sam mężczyzna który w dniu 19 sierpnia 2020r. swoim chuligańskim zachowaniem zakłócał i przerwał uroczystość wręczenia złotego pióra za najlepszą książkę 2019r. (o tym pisaliśmy tutaj…) przed Krzywą Halą ponownie powrócił w te samo miejsce i chciał powtórzyć raz jeszcze ten sam chuligański wyczyn (w naszej ocenie mężczyzna ten nie był trzeźwy). Do wchodzących ludzi na te wydarzenie jak i pracowników obsługi kierował niecenzuralne słownictwo, zakłócał spokój, próbował wedrzeć się do środka biblioteki aby przerwać spotkanie.

W ostatniej chwili pracownicy biblioteki zamknęli mu drzwi co powstrzymało agresywnego mężczyznę przed wtargnięciem do środka, tym też sposobem ochronili znajdujących się w środku ludzi przed jego agresją i wulgaryzmami. Po chwili ten mężczyzna znalazł się pod oknami biblioteki które były otwarte i głośno komentował uliczną gwarą trwające w środku wydarzenie kulturowe a kiedy zagrały skrzypce młody człowiek ze wzmożoną siłą zaczął ujadać wulgarnym słownictwem na szczęście trwało to bardzo krótko i po jakimś czasie jego sapanie ucichło…

Później zebrani ludzie mówili że pojawił się patrol (nie wiemy jednak czy był to patrol Policji czy Straży Miejskiej), który przegonił agresywnego mężczyznę. Młody człowiek podczas forsowania, próby wtargnięcia na wydarzenie kulturowe zapowiadał ponowne swoje wizyty i przerywania kolejnych wydarzeń kulturowych jakie będą odbywały się jak twierdził w jego okolicy.

W tym celu nasza redakcja skierowała pismo do Komendanta Powiatowej Policji w Ciechanowie z takim to zapytaniem:

Zdjęcia z 5 września 2020r. podczas agresywnego zachowania mężczyzny przed Krzywą Halą.

Pytanie Redakcji Ciech24.pl: z dnia 7 wrzesień 2020r.

Czy uczestnicy jak i obsługa ludzi na kolejnych wydarzeniach literackich przed budynkiem Krzywej Hali w Ciechanowie lub w przypadku złej pogody jeśli te wydarzenia literackie będą odbywać się w środku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie mogą liczyć na swoje bezpieczeństwo, które zostanie im zapewnione przez funkcjonariuszy Policji zarówno przed spotkaniem literackim, jak i w jego trakcie, oraz po zakończeniu tego spotkania, aby mogli bezpiecznie się rozejść do swoich domów”.

Odpowiedz p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

Grafika Rafał Kado

Previous ArticleNext Article