Teatr Rozmyty Kontrast – sztuka Łotrzyce

Teatr „Rozmyty Kontrast” działający przy Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie ma na swoim koncie już ponad 30 premier teatralnych, tragikomedia „Łotrzyce” to kolejna z nich – widzowie wczoraj 19.09.2020r. mogli zobaczyć sztukę w wykonaniu: Adrianna Betlińska jako Halina Milska, Aleksandra Barańska jako Waleria Ciągiewicz i Filip Czyżykowski jako Kozik.

Jest to sztuka autorstwa znanej polskiej poetki i autorki tekstów – Agnieszki Osieckiej, więc mogliśmy również usłyszeć ciekawe kabaretowe piosenki w wykonaniu aktorek odgrywających główne role. Akcja dzieje się w latach 70, gdzieś w lokalnym domu kultury w noc sylwestrową.

Dwie bohaterki – Halina Milska i Waleria Ciągiewicz- gwiazdy estrady objazdowej występują ze swoim kolejnym koncertem. Ich życie to występy, koncerty i zabawianie publiczności. Nie mają domu, nie mają rodziny ciągle są w trasie, podczas której są wykorzystywane na wszystkie możliwe sposoby przez swojego niezbyt sympatycznego impresario – Kozika.

Sylwester to czas zmian i nowych postanowień, tak jest i w tym przypadku, dziewczyny postanawiają zmienić swoje życie – skończyć z chałturą, wrócić do Warszawy, grać w prawdziwym teatrze i ustatkować się. Niestety skończenie z dotychczasowym życiem i odcięcie się od swojego menadżera Kozika nie jest takie proste.

W spektaklu wystąpili: Adrianna Betlińska jako Halina Milska, Aleksandra Barańska jako Waleria Ciągiewicz i Filip Czyżykowski jako Kozik. Reżyseria – Małgorzata Klimczak

Przygotowanie muzyczne – Grzegorz Chodkiewicz
Dźwięk – Paweł Bartczak

Oświetlenie – Rafał Wachnik
Scenografia – Jerzy Ratowski

Zdjęcia ze spektaklu 19.09.2020

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: Małgorzata Klimczak Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

 

Previous ArticleNext Article