Przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Pawłowo – Gmina Regimin

W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie, Gmina Regimin została odprawiona polowa Msza Święta w intencji poświęcenia samochodu ratowniczo – gaśniczego z jakiego będą korzystać strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. Jak mówią strażacy: „każdy wyjazd wozu bojowego do akcji – to czyjaś tragedia, ktoś potrzebuje pomocy…” – oby takich wyjazdów było jak najmniej.

Po zakończeniu liturgii, którą odprawił ks. Wojciech Iwanowski – proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lekowie został uroczyście wręczony akt przekazania pojazdu pożarniczego. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia i podziękowania dla zasłużonych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie oraz współpracujących z nią samorządowców.

Podziękowanie za wsparcie organizacyjne, logistyczne i merytoryczne przy zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie otrzymali:

  • Mariola Kołakowska – Wójt Gminy Regimin
  • Danuta Szewczak – Sekretarz Gminy Regimin
  • Krzysztof Zwierzchowski – Kierownik Wydziału Inwestycji
  • Katarzyna Jaskulska – Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Regiminie

Podziękowanie za wsparcie przy budowie nowego garażu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie otrzymał –  Stanisław Wróbel.

Druhowie podziękowali za wsparcie w organizacji dzisiejszej uroczystości, wyróżniając szczególnie:

  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
  • Browary Regionalne Jakubiak
  • Zakład Montażu Instalacji Sanitarnych i Przemysłowych Kazimierz Godlewski
  • oraz Pani Dorocie Wolskiej – mieszkance Sołectwa Pawłowo

Ostatnim punktem uroczystości było poświęcenie przez księdza proboszcza nowo wybudowanego garażu strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. Uroczystość została współfinansowana ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Zdjęcia z uroczystości

Previous ArticleNext Article