Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszko w kościele parafialnym pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lekowie

W niedzielę 24.10.2021 r. w kościele parafialnym pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lekowie, Gmina Regimin odbyła się piękna uroczystość wprowadzenia do kościoła relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Mszę świętą odprawili proboszcz parafii – ks. Wojciech Iwanowski i ks. Czesław Banaszkiewicz.

Piękną, wzruszającą homilię o ks. Jerzym Popiełuszko wygłosił ks. Czesław Banaszkiewicz, który przywołał wspomnienia z życia kapelana warszawskiej „Solidarności” i obrońcy praw człowieka. Jak mówi:

Jestem jedynym najdłużej żyjącym świadkiem jego kapłańskiej drogi. Jego całkowitym oddaniu służbie Panu Bogu i Ojczyźnie. Ks. Popiełuszko był moim bratem w kapłaństwie przez ponad 6 lat.

Dla wszystkich którzy w niedzielę nie mogli wysłuchać na żywo tych pięknych słów homilii wygłoszonej przez ks. Czesława Banaszkiewicza o ks. Jerzym Popiełuszko udostępniamy ją ponownie do odsłuchania.

Warto wspomnieć: tragiczna śmierć ks. Jerzego Popiełuszko to ciężki ból dla rodziny i najbliższych związany ze stratą ich ukochanego za którym tęsknią do dnia dzisiejszego…

Po męczeńskiej śmierci ks. Jerzego jego rodzina i najbliższe mu osoby były prześladowane przez władze komunistyczne, które jeszcze w wolnej Polsce zadawały im ból i cierpienie… Czerwona gangrena zabiera kolejnych:

Tomasz Popiełuszko (brat ks. Jerzego Popiełuszko) zmarł w 1992 r. mając 18 lat w białostockim szpitalu – przyczyna śmierci: zatrucie alkoholem metylowym.

Danuta Popiełuszko (żona Stanisława Popiełuszko, brata ks. Jerzego Popiełuszko) umiera 1 lutego 2000 r. w białostockim szpitalu, przyczyna śmierci: zatrucie alkoholem metylowym. Lekarz dostrzegł ślady po igłach w okolicach żył świadczące o wstrzyknięciu trucizny dożylnie. Odmówiono sekcji zwłok mimo próśb rodziny…

Jan O. (ważny świadek, zeznawał w sprawie morderstwa ks. Jerzego Popiełuszko) umiera w grudniu 2004 r. w szpitalu we Włocławku, przyczyna śmierci: zatrucie alkoholem metylowym. Z dokumentacji medycznej: do zatrucia doszło w trakcie hospitalizacji. Odmówiono sekcji zwłok mimo próśb rodziny…

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło:

  • Homilia wygłoszona przez ks. Czesława Banaszkiewicza w dniu 24.10.2021 r. w kościele parafialnym pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lekowie, Gmina Regimin (materiał audio ciech24.pl).
  • Materiał archiwalny
Previous ArticleNext Article