Samorządowcy w Koźniewie Wielkiem

W poniedziałek 28 października 2019r. na terenie Modrzewiowego Dworu w Koźniewie Wielkim odbyło się ważne spotkanie samorządowców.

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Ciechanowski Joanna Potocka-Rak, Wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Konrad Wojnarowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Sońsk Waldemar Gebert omawiali koncepcję ratowania tego cennego zabytku.

 

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie można dopuścić do tego, by już mocno nadwyrężony przez czas dwór oraz jego otoczenie uległy dalszej degradacji.

 

Przy tak dużych inwestycjach musi być współpraca na wszystkich szczeblach samorządu – i takie deklaracje współpracy padły podczas spotkania, dlatego jest duża szansa na to, by nasz zabytek stał się wizytówką nie tylko gminy i powiatu, ale służył społeczności całego Mazowsza.

 

Gospodarze Koźniewa Wielkiego – radny Wiesław Piotrowicz i Pani Sołtys Irena Konop oprowadzili gości po całej ponad 4,5 hektarowej działce okraszając wędrówkę bogatą historią obiektu.

 

Tekst i zdjęcia: Urząd Gminy Sońsk

Previous ArticleNext Article