Założyciel DAABu w Zgrzycie

Piotr Strojnowski – założyciel DAABu wystąpi w Ciechanowie na czele zespołu Stroinowy. Związany przez wiele lat z Ciechanowem założyciel i pierwszy wokalista legendarnego DAABu odwiedzi nasze miasto ze swoim nowym projektem STROINOWY. Koncert odbędzie się w sobotę (2 listopada) o godz. 20:00 w Fabryce Kultury Zgrzyt.

 

Piotr “Struna” Strojnowski urodził się w 01.02.1958r. w Warszawie. W 1982 założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło “Muzyka Serc” które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu.

 

Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. “W moim ogrodzie”, “Fala ludzkich serc”, “Zakamarki moich dusz”, “Serce jak ogień” i innych… W 1985r. w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole “Struna” zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.

 

 

 

 

Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Przeprowadził się do Ciechanowa gdzie oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

 

W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim i postanowili powołać do życia zespół “Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą “Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae.

 

Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

 

Struna chętnie odwiedza miasto z którym był związany przez wiele lat. Był gościem niezwykle ciekawego “Spotkania z Kulturą” organizowanego przy współpracy Urzędu Miasta i Fabryki Kultury ZGRZYT.

 

Listopadowy koncert będzie okazją do spotkania znajomych, przyjaciół a przede wszystkim do zaprezentowania ciechanowskiej publiczności nowego swojej muzyki.

 

Bilety na koncert można kupić w Fabryce Kultury Zgrzyt oraz na stronie www.zgrzyt.info.

Previous ArticleNext Article