Święto Rodziny w Gminie Opinogóra Górna

W czwartek 18 maja 2023 r. mieszkańcy gminy Opinogóra Górna obchodzili Święto Rodziny. Spotkanie odbyło się, żeby uczcić poezją i piosenką Dzień Matki i Dzień Ojca. Zorganizowali je Wójt Gminy Opinogóra Górna, Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej oraz Klub Senior+ w Dzboniu.

Główną częścią uroczystości był Koncert życzeń. Uczestnicy wydarzenia składali swoim bliskim życzenia. Najpierw wyrazy wdzięczności za wspólnie przeżyte lata kierowali do siebie nawzajem małżonkowie. Popłynęły nie tylko wzruszające ale i dowcipne słowa pod adresem żon i mężów.

Kolejne życzenia były dedykowane rodzicom. Tym razem uczestnicy spotkania usłyszeli piosenki i wiersze, w tym także utwory powstałe specjalnie na tę uroczystość. W dalszej części Koncertu dzieci z opinogórskiej Świetlicy „Pod Kasztanami” zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Znalazły się w nim i poważne, i mniej poważne utwory, a nawet krótki skecz o relacjach między córką i rodzicami. Popisy recytatorskie seniorów oraz młodszych i starszych czytelników biblioteki były przeplatane występami wokalnymi.

Oprócz członków Klubu Senior+ w Dzboniu i dzieci ze Świetlicy „Pod Kasztanami” swoim talentem mogli się pochwalić soliści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej. Podsumowaniem tej części spotkania była dedykacja dla wszystkich mieszkańców gminy, bo tworząc wspólnotą samorządową – Małą Ojczyznę, stają się przecież jedną wielką rodziną. Przy tej okazji życzenia wszystkim opinogórzanom złożył Piotr Czyżyk Wójt Gminy Opinogóra Górna.

Głos zabrała również Anna Cicholska poseł na Sejm RP, gratulując zorganizowania wielopokoleniowej uroczystości i wspaniałych występów. Dalszą część Święta Rodziny wypełnił nastrojowy recital piosenki literackiej Wojtka Gęsickiego, któremu towarzyszyła Marta Sosnowska. Artyści wykonali utwory:

 • Song o ciszy – sł. Jonasz Kofta, muz. Andrzej Zarycki
 • Ballada o nutach – Włodzimierz Wysocki sł i muz.
 • Łapanie deszczu – sł.Krzysztof Cezary Buszman, muz.W.Gęsicki
 • Najpiękniejsza Podróż – sł.Krzysztof Cezary Buszman, muz.W.Gęsicki – wykonanie Marta Sosnowska
 • Posłuchajmy czasu – sł i muz. W.Gęsicki – wyk.Marta Sosnowska
 • Obrazki z życia drwala – sl. Jan Kazimierz Siwek, muz.W.Gęsicki
 • Śledź – sł. Jacek Goryński, muz.W.Gęsicki
 • Toast za duszę – sł.Krzysztof Cezary Buszman, muz.W.Gęsicki
 • Recepta – sl. Jacek Goryński, muz.W.Gęsicki – wyk. Marta Sosnowska
 • Siedmiu braci – sl i muz.Wiesław Nideraus
 • Góra i dół- sl.Bonifacy Dymarczyk, muz.W.Gęsicki
 • Pamiętajcie o ogrodach – sl. Jonasz Kofta, muz.Jan Pietrzak

Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek na leczenie i rehabilitację dla dwojga mieszkańców gminy Opinogóra Górna – dla Aleksandry Zielińskiej, sześcioletniej dziewczynki zmagającej się z 4-kończynowym porażeniem mózgowym i padaczką, oraz dla Krystiana Rybackiego, który w wyniku wypadku doznał paraliżu kończyn dolnych.

Nadal można przekazywać fundusze, zbiórka do puszek jest prowadzona w siedzibie GBP w Opinogórze Górnej. Zbiórka dla chłopca jest prowadzona poprzez stronę pomagam.pl link https://pomagam.pl/mb9tky

Informacje na temat zbiórki dla Oli można znaleźć na stronie Fundacji Siepomaga
https://www.siepomaga.pl/ola-zielinska

Te rodziny liczą na pomoc!

M. Wiercińska

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article