Świętojańska Noc Poetów czyli Konkurs Jednego Wiersza

Ciechanowski Oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich od 14 lat organizuje Świętojańską Noc Poetów, której nierozerwalną częścią jest Konkurs Jednego Wiersza.

W tym roku odbył się on pod tytułem „Na przekór smutkom – radość i szczęście drzemiące w sercach”. Tytuł jest reakcją na smutny czas pandemii, przez którą impreza nie mogła się odbyć, jak co roku, w plenerze, gdzie spotykali się poeci.

Konkurs zorganizowano więc online. Wiersze konkursowe oceniało jury w składzie: Gabriela Szubstaraska – Wiceprezes Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział w Gdańsku, członek Międzynarodowej Grupy Poetyckiej QuadArt, założycielka Gdańskiego Klubu Poetów, Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ewa Stangrodzka – ciechanowska poetka i dziennikarka. Wyniki ogłoszono 23.06.2021 r. Pierwsze miejsce zajęła Maria Dłuska, drugie Halina Sobiech, a trzecie Anna Ludwiczak. Wyróżnienia otrzymali Dariusz Węcławski i Martyna Kinicka.

My prezentujemy nagranie wiersza Dariusza Węcławskiego „Pieśń pogańska zbrodni, zemsty i namiętności”. Autor twierdzi, że to taki eksperymentalny wiersz, zupełnie inny od jego twórczości, a nawiązujący do klimatu „Ballad i romansów” Mickiewicza, „Powieści gotyckich” Krasińskiego, „Balladyny” Słowackiego czy „Zamczyska w Otranto” Horacego Walpole’a.

Previous ArticleNext Article