Ten Dzień – Młodzieżowa Grupa Wokalna „QUINTET”

Młodzieżowa Grupa Wokalna „QUINTET” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej powstała w marcu 2019r. z inicjatywy Dyrektora Joanny Mossakowskiej.

Skład zespołu:
Wokal: Daria Piotrowska, Weronika Goździewska, Weronika Maluchnik, Kinga Miklaszewska, Oliwia Niegowska.
Beatbox i wokal: Kamil Humięcki.
Akompaniament: Hubert Podlasiak.

Opiekunem Zespołu jest instruktor muzyczny Robert Bartołd zaś nad przygotowaniem emisyjnym czuwa Dyrektor Joanna Mossakowska. Zespół wykonuje różną muzykę, często wielogłosową, od rozrywkowej, musicalowej po chóralną.

Pomimo krótkiego czasu działalności QUINTET bierze czynny udział w konkursach, koncertach charytatywnych oraz innych wydarzeniach kulturalnych miedzy innymi:

zdobywając nagrody i wyróżnienia. Ostatnim autorskim projektem QUINTETU jest utwór „Ten Dzień” powstały z potrzeby serca będący podziękowaniem dla wszystkich: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz innych służb pracujących, byśmy mogli w miarę normalnie żyć w tym trudnym czasie pandemii.

Z racji że nie możemy się spotykać na próbach, piosenka została nagrana zdalnie telefonami komórkowymi każdy w swoim domu. Efektem ponad miesięcznej pracy jest teledysk który można obejrzeć na kanale YouTube Gminy Opinogóra Górna i Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Górnej.

Aranżacja, gitara klasyczna i akustyczna, klawisze: Hubert Podlasiak
Akordeon: Adam Bartołd
Wokal: Daria Piotrowska, Weronika Goździewska, Weronika Maluchnik, Kinga Miklaszewska, Oliwia Niegowska, Kamil Humięcki
Muzyka i piano: Robert Bartołd
Słowa: Izabela i Robert Bartołd
Teledysk: Sławomir Kulaszewski

Previous ArticleNext Article