Terytorialsi odmrażają szkolenia

Wraz z odmrażaniem gospodarki i „luzowaniem” reżimu sanitarnego, terytorialsi z Mazowsza, po ponad 3 miesiącach działań przeciwkryzysowych wracają do normalnego cyklu szkoleniowego.

Zadania przeciwkryzysowe będą nadal realizowane, jednakże w mniejszym zakresie.

 

W miniony weekend ponad 500 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ, odbyło pierwsze szkolenie rotacyjne po ponad trzy miesięcznej walce z koronawirusem.

 

 

W zajęciach dobowych na Targoniach wzięli udział żołnierze 51 batalionu i kompanii saperów z Ciechanowa oraz żołnierze 54 blp z Zegrza Płd., natomiast terytorialsi z 53 blp doskonalili swoje umiejętności na rzutni granatów Sitaniec a zajęcia taktyczne odbyły się na siedleckim Gołoborzu.

 

 

Podczas szkolenia na Targoniach terytorialsi ćwiczyli prowadzenie działań zarówno w warunkach dziennych jak i nocnych. Realizację zadań z zakresu specjalistycznego ćwiczyli m.in. strzelcy, radiotelefoniści czy dowódcy.

 

Weekendowe zajęcia były sprawdzianem kończącym część praktyczną etapu specjalisty – mówi szef sekcji szkoleniowej 51 blp, ppor. Arkadiusz Rygiel.

 

Najbliższe „rotacje” to dla żołnierzy przypomnienie i uzupełnienie wiedzy i umiejętności jakie zdobyli do tej pory.

 

Oprócz stopniowego powrotu do szkoleń rotacyjnych, brygada ponownie ogłasza nabór nowych ochotników.

 

Pierwsze szkolenie rotacyjne odbędzie się 3 -18 lipca i tradycyjnie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową.

 

Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Previous ArticleNext Article