„Zima show” – koncert w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

W niedzielę 4 lutego 2024 w sali widowiskowej  Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się koncert pt. „Zima show”, podczas którego zaprezentowały się grupy działające w PCKSz: Teatr „Klapsik”, „Teatrzaki”, Ludowe Ognisko Taneczne „Iskierka”, grupy baletowe „Roztańczone Balerinki” oraz „Łabędzie”, wokaliści ze Studium Piosenki „dEs”, grupa taneczna słuchaczy Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Teatr dziecięcy „Klapsik” prowadzi Elżbieta Bojkowska-Kolak. Grupę teatralną tworzą dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu ciechanowskiego. Młodzi artyści kochają występy na scenie, lubią twórcze spędzanie czasu, mają bogatą wyobraźnię. ”Klapsik” powstał w 2013 r. W dorobku artystycznym młodych aktorów znalazły się liczne etiudy i happeningi teatralne. Artyści z sukcesami biorą udział w Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych otrzymując nagrody grupowe i indywidualne. Są również laureatami Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich.

Instruktorem grupy teatralnej „Teatrzaki” jest Małgorzata Dzilińska. Podczas spotkań na próbach, dzieci mają okazję rozwijać koordynację wzrokowo-słuchowo-motoryczną, ale również pracują nad wyrażaniem przeżyć, nastrojów i emocji za pomocą gestów, ruchów czy mimiki. Grupa teatralna jest miejscem gdzie można pokrzyczeć, tupnąć nogą, wyrazić siebie i być po prostu sobą.

W trakcie widowiska młodzi artyści mieli okazję zadebiutować na dużej scenie. Emocji było co niemiara, a wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania. Kolejnymi artystami, którzy zaprezentowali się na scenie byli członkowie Ludowego Ogniska Tanecznego „Iskierka” – grupy, która powstała z miłości do folkloru, prowadzonej przez Małgorzatę Milewską.

Podczas widowiska zgromadzona publiczność miała okazję oglądać również występy grup baletowych „Roztańczonych Balerinek” oraz „Łabędzi” prowadzonych przez Paulinę Borden. Wszystkie dzieci z gracją i wdziękiem zaprezentowały się na scenie, pomimo tremy i świadomości, że jest się ocenianym, a tu jeszcze trzeba tańczyć i się uśmiechać.

Wokaliści ze Studium Piosenki „dEs” mieli przyjemność zaśpiewać podczas widowiska i zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Prowadzący grupę Grzegorz Chodkiewicz dokonuje wielkich rzeczy, jego utalentowani podopieczni zdobywają nagrody na ogólnopolskich konkursach i z pewnością jeszcze nie raz będziemy mieć okazję o nich usłyszeć.

Podczas koncertu wystąpili również członkowie grupy tanecznej słuchaczy Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzonej przez Paulinę Borden. Wszyscy artyści zebrali zasłużone, gromkie brawa. Dla niektórych było to duże wyzwanie, szczególnie, że najmłodsi z nich mają zaledwie 3 lata. Dla części z nich był to debiut na tak dużej scenie. Sami wykonawcy przyznali, ze to była ciężka praca. Wszystkie dzieci były zmęczone, ale dumne i zadowolone z występu.

Anna Smolińska – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

Pogratulowała wszystkim występującym oraz przyznała, że jest ogromnie dumna, szczególnie, że występ na dużej scenie to nie jest prosta sprawa. Podziękowała małym artystom oraz prowadzącym grupy, którzy potrafili świetnie przygotować do występów nawet najmłodsze dzieci. Na koniec podkreśliła, że pomimo iż PCKiSz cały czas się zmienia, to najważniejsi są artyści mali i duzi. Zapowiedziała, że planuje jeszcze wiele wspaniałych wydarzeń podczas których będzie można ich zobaczyć.

Zdjęcia z koncertu –  „Zima show”

 

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article