IV Ciechanowskie Wieczory Organowe w Farze

W niedzielne popołudnie 06.09.2020 w kościele Św. Józefa w Ciechanowie (Fara) odbył się koncert pt. IV Ciechanowskie Wieczory Organowe. Podczas koncertu wystąpili muzycy: Dominik Molewski i Konstancja Aleksandra Molewska. Poniżej przedstawiamy sylwetki utalentowanych muzyków:

Dominik Molewski – organista, absolwent muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podyplomowych studiów chórmistrzowskich Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1997 roku organista parafii Farnej w Ciechanowie oraz nauczyciel muzyki w szkołach SP nr 7 oraz Gimnazjum i SP TWP.

Organizator i inicjator dorocznych „Koncertów chórów ku czci św. Cecylii” w niedzielę Chrystusa Króla oraz „Koncertu kolęd w ciechanowskiej Farze”, których XX edycja powinna odbyć się w obecnym sezonie.

Koncertów międzyszkolnych „Gala szkół”, „Zagrajmy razem”, „Koncert kolęd i nie tylko”, koncertów miejskich z okazji Dnia Niepodległości, obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski, dożynek wojewódzkich, współorganizator „Wieczorów Organowych w Farze”.

Dyrygent i założyciel chóru Sine Nomine (1999-2005), z którym zajął I miejsce diecezjalnym konkursie kolęd (2000) oraz II miejsce w ogólnopolskim konkursie chórów Cantio Lodziensis (2003) , chór wystąpił na koncercie kolęd w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Dyrygent chóru Victoria przy parafii Farnej od 1997, chór wystąpił w czasie transmisji telewizyjnych mszy w TV Polonia, oraz TVP z Łagiewnik, Festiwalu Pieśni Pasyjnych w kościele Świętego Krzyża w Warszawie, chór zajął III miejsce w Sacrosongu Diecezji Płockiej z finałem w Serocku.

Za działalność promującą kulturę muzyczną otrzymał: odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, medal „Za zasługi dla Ciechanowa”, „Medal Komisji Edukacji Narodowej”, medal „Za zasługi dla TWP”.

Kompozycją zajmuje się od czasów studenckich. Głównie są to utwory na chóralne do tekstów liturgicznych, msze, pieśni liturgiczne, melodie psalmów responsoryjnych, opracowania na chór pieśni religijnych, ludowych i popularnych, piosenki dla dzieci oraz piosenki do tekstów poetyckich, utwory na fortepian, organy.

Konstancja Aleksandra Molewska – sopran. Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno – aktorskim u pani profesor Magdaleny Idzik, absolwentka ciechanowskiej i mławskiej szkoły muzycznej.

Jest laureatką III miejsca Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Zdzisława Skwary, laureatką Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Marii Stankowej, grand prix Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej (aranżacja i fortepian Dominik Molewski, skrzypce Agata Mysiakowska), trzykrotnie otrzymała statuetkę „Sukces artystyczny roku” przyznawaną przez Starostę Powiatu Ciechanowskiego.

Artyści wykonali utwory:

 • Adwent – Fuga e-moll.
 • Zwiastowanie – Anioł pański – Zdrowaś Mario
 • Narodzenie – W ciszy zrodził się Zbawiciel (sł. Iwona Rzeplińska)
 • Ustanowienie Eucharystii – zapowiedź męki – Ave verum corpus natum
 • Ukrzyżowanie – Crucifixus – Stabat Mater
 • Zdjęcie z krzyża – Magnificat Matki Boskiej Bolesnej
 • Zmartwychwstanie – Regina caeli
 • Zesłanie Ducha Świętego – Veni, veni Sancte Spiritus
 • Wniebowzięcie NMP – Ave Regina caelorum.
 • Ukoronowanie NMP – raj przywrócony – Ave Maria
 • Sąd ostateczny – Libera me Domine – Requiem aeternam
 • Missa Brevis – Kyrie, Sanctus, Agnus, Postludium.

Zdjęcia i video z koncertu

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article